Notowania

urlop
22.07.2009 16:08

Politycy rozpoczynają wakacyjne urlopy

Rozpoczynają się polityczne wakacje. Prezydent Lech Kaczyński będzie wypoczywał w prezydenckim ośrodku w Juracie - prawdopodobnie w sierpniu. Na urlop nie wybiera się premier Donald Tusk. Ministrowie mają tak planować swoje wyjazdy, by nie zakłócić prac rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rozpoczynają się polityczne wakacje. Prezydent Lech Kaczyński będzie wypoczywał w prezydenckim ośrodku w Juracie - prawdopodobnie w sierpniu. Na urlop nie wybiera się premier Donald Tusk. Ministrowie mają tak planować swoje wyjazdy, by nie zakłócić prac rządu.

Rzecznik rządu Paweł Graś zapewnił w środę PAP, że Rada Ministrów w czasie wakacji pracuje i będzie pracowała normalnie. Ministrowie mogą skorzystać z tygodniowych lub dwutygodniowych urlopów, ale w pewnym porządku personalnym - tak aby nie zakłócać prac i kworum podczas posiedzeń rządu. Według Grasia na urlop nie wybiera się premier; możliwe jednak, że szef rządu znajdzie parę dni wolnego na odpoczynek, tak jak w zeszłym roku, we wrześniu.

Graś przyznał, że sam nie ma na razie żadnych planów urlopowych.

Lech Kaczyński spędzi urlop w prezydenckim ośrodku w Juracie. W tym pięknie położonym, nadmorskim, dobrze strzeżonym ośrodku, prezydencka para najczęściej wypoczywa i spędza wakacje. Termin wypoczynku nie jest jeszcze ustalony, najprawdopodobniej będzie to sierpień.

Większość VIP-ów nie chce zdradzać miejsca swoich letnich wojaży.

Wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna wybiera się na urlop za granicę na przełomie lipca i sierpnia. Minister finansów Jacek Rostowski od najbliższej soboty przez tydzień będzie wypoczywał we Francji.

Nie wiadomo kiedy i gdzie odpoczywać będzie wicepremier, minister gospodarki, prezes PSL Waldemar Pawlak. Urlop wicepremiera jest przewidziany "w odpowiednim czasie, w zacisznym miejscu" - powiedziano PAP w biurze prasowym resortu.

Partyjny kolega Waldemara Pawlaka, minister rolnictwa Marek Sawicki wybiera się na dwutygodniowy urlop w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie - do swojego rodzinnego gospodarstwa.

Szef resortu sprawiedliwości Andrzej Czuma ma zaplanowany urlop od 5 do 28 sierpnia, a minister kultury Bogdan Zdrojewski - dopiero późną jesienią, na pewno nie przed końcem października.

Na tygodniowym urlopie przebywa już minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak; nie zdradziła jednak swoim współpracownikom, gdzie wypoczywa.

O urlopach ministrów napisał środowy "Dziennik".

Marszałek i wicemarszałkowie Sejmu, z którymi rozmawiała PAP, będą wypoczywać w kraju. Marszałek Bronisław Komorowski już jest na urlopie, który spędza jak co roku w swoim domku na Suwalszczyźnie, blisko granicy z Litwą. Wolny czas spędza na wędkowaniu i majsterkowaniu.

Wicemarszałek Stefan Niesiołowski powiedział PAP, że razem z żoną i przyjaciółmi wybiera się w pierwszej połowie sierpnia do Łagowa na Ziemi Lubuskiej. "Są tam piękne lasy, jeziora. Cisza, spokój. Idealne miejsce na odpoczynek" - zachwalał.

Z kolei wicemarszałek Ewa Kierzkowska wybiera się na tygodniowy urlop na Mazury. "Będę wędkowała na pięknych, czystych polskich jeziorach. Nie mogę się doczekać" - zapewniła. Jak dodała, kolejny tydzień urlopu spędzi z rodziną, "na spokojnym wypoczynku w Polsce".

Mieszkający w Białymstoku wicemarszałek Krzysztof Putra (PiS) spędzi urlop w swoich rodzinnych stronach - w pobliżu Suwałk. "Piękne widoki, jeziora, rodzinna atmosfera, rower, ale też trochę obowiązków - mały remont w domu" - to - jak wyliczał Putra - jego plany wakacyjne.

Swoich planów urlopowych nie chciał zdradzić wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński. "W tym roku moje plany urlopowe mają charakter skrywany. W związku z tym nie udzielam na ten temat informacji" - powiedział tajemniczo.(PAP)

mrr/ ajg/ mkr/ par/ gma/

Tagi: urlop, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz