Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polsat
01.04.2008 19:04

Polsat24 moze nadawać

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję satelitarną na całodobowy kanał informacyjny Polsat24.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała we wtorek koncesję satelitarną na całodobowy kanał informacyjny Polsat24. *

Członek rady nadzorczej Polsatu Józef Birka zapewnia, że stacja jest już gotowa do uruchomienia kanału i Polsat24 może ruszyć, gdy tylko _ otrzyma do rąk decyzję koncesyjną _.

- _ My jesteśmy praktycznie gotowi, bo długo czekaliśmy na tę koncesję - wniosek został złożony na początku października. Wreszcie, po naszych monitach udało się to uzyskać _ - powiedział Birka.

Nie chciał zdradzać szczegółów na temat zespołu tworzącego Polsat24, bo - jak powiedział - nie było jeszcze spotkania z redakcjami.

Media informowały, że szefem Polsat24 został prezes zakupionej przez Polsat TV Biznes - Henryk Sobierajski. Spekulowano też, że nowy kanał informacyjny powstawał będzie we współpracy z CNN.

Początkowo Polsat planował budowę kanału informacyjnego na bazie zakupionej w lutym 2007 r. TV Biznes. Jesienią stacja poinformowała jednak, że TV Biznes pozostanie kanałem informacyjno- biznesowym, a kanał informacyjny będzie budowany niezależnie.

Ponadto, telewizja Zygmunta Solorza-Żaka otrzymała we wtorek koncesje na dwa inne programy satelitarne: Polsat HD i Polsat Sport HD.

Tagi: polsat, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz