Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska Partia Pracy-Sierpień 80 szykuje się do wyborów

0
Podziel się

Polska Partia Pracy-Sierpień 80 w wyborach parlamentarnych wystawi własne
listy we wszystkich okręgach - poinformował w czwartek w Poznaniu lider partii Bogusław Ziętek.
Partia rozpoczyna akcje w obronie służby zdrowia i pracowników sieci handlowych.

bEhXHajp

Polska Partia Pracy-Sierpień 80 w wyborach parlamentarnych wystawi własne listy we wszystkich okręgach - poinformował w czwartek w Poznaniu lider partii Bogusław Ziętek. Partia rozpoczyna akcje w obronie służby zdrowia i pracowników sieci handlowych.

Jak stwierdził Ziętek, na listach będzie minimum 50 proc. kobiet. Zaznaczył też, że kandydatami partii w wyborach będą głównie ludzie młodzi.

"W wyborach wystartujemy pod własnym szyldem. Uważamy za konieczne przeprowadzenie zmian w Polsce, które rozbiją dotychczasowy układ polityczny. Platforma Obywatelska jako formacja polityczna się zużyła, czas najwyższy, żeby nastąpiły zmiany i żeby w Polsce do głosu i władzy doszły siły antyliberalne" - powiedział.

bEhXHajr

Ziętek poinformował, że w najbliższym czasie partia rozda w Polsce milion egzemplarzy biuletynu prezentującego negatywne efekty polityki PO względem służby zdrowia.

"Pomysł PO zmierzający do komercjalizacji i prywatyzacji służby zdrowia jest pomysłem fatalnym. Nie tylko ograniczy dostępność pacjentów do służby zdrowia, ale też pogorszy standardy w tym zakresie. W biuletynie opisujemy przykłady sprywatyzowanych szpitali, które kończą się katastrofalnie dla pacjentów i pracowników" - powiedział.

Kampania prowadzona przez PPP-Sierpień 80 we współpracy z WZZ "Sierpień 80" związana jest ze staraniami o poprawę warunków pracy i płacy pracowników wielkich sieci handlowych. "Domagamy się m.in. wycofania się sieci z norm tempa skanowania narzuconych kasjerkom. W jednej z sieci handlowych normy te wynoszą 1,4 tys. do 1,6 tys. produktów na godzinę pracy kasjerki, co daje średnio 2 sekundy na produkt. Normy skanowania są bezprawne" - podkreślił.

Akcja polegająca na rozdawaniu ulotek prowadzona będzie przed centrami handlowymi w całym kraju.

bEhXHajx

Polska Partia Pracy-Sierpień 80 ma ok. 2 tys. członków w całym kraju. Utworzona w 2001 r., określa się jako partia socjalistyczna. (PAP)

rpo/ la/ gma/

bEhXHajS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)