Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
21.11.2009 19:30

Polski film "Echo"" odznaczony na festiwalu w Monachium

Polski film "Echo" Magnusa von Horna otrzymał w sobotę nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Filmowych w Monachium.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polski film "Echo" Magnusa von Horna otrzymał w sobotę nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Filmowych w Monachium.

"Echo" zostało nagrodzone jako najlepszy film młodego pokolenia. Nagroda jest połączona z premią wysokości 7,5 tys. euro.

Magnus von Horn, urodzony w 1983 r. w Szwecji, w 2004 r. rozpoczął studia na wydziale reżyserii Łódzkiej Szkoły Filmowej.

"Echo" to krótki film fabularny (14 min. 30 sek.), którego tematyką jest rekonstrukcja zbrodni, popełnionej przez dwóch chłopaków na młodej dziewczynie.

Portal filmpolski.pl: "Dwóch nastolatków brutalnie morduje swoją koleżankę. W towarzystwie policyjnego psychologa krok po kroku odtwarzają minione zdarzenia. Stopniowo zaczynają uświadamiać sobie szkodliwość popełnionego czynu oraz jego konsekwencje. Jednakże skalę dokonanej przez siebie zbrodni odkryją dopiero podczas spotkania z rodzicami ofiary".

"Echo" otrzymało już w tym roku nagrody na Otwartym Studenckim Festiwalu Filmowym "Beginning" w Petersburgu oraz na Krakowskim Festiwalu Filmowym. (PAP)

az/ ro/ Media 5173578

Tagi: polska, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz