Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polskie Su-22 na ćwiczeniach w Czechach

0
Podziel się

Grupa pilotów samolotów myśliwsko-bombowych Su-22 i towarzyszących im
żołnierzy obsługi naziemnej weźmie w Czechach udział w międzynarodowych ćwiczeniach w ramach NATO -
poinformował w środę PAP rzecznik prasowy Dowództwa Sił Powietrznych ppłk Artur Goławski.

bEpXLLsl

Grupa pilotów samolotów myśliwsko-bombowych Su-22 i towarzyszących im żołnierzy obsługi naziemnej weźmie w Czechach udział w międzynarodowych ćwiczeniach w ramach NATO - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy Dowództwa Sił Powietrznych ppłk Artur Goławski.

Piloci i kilkudziesięciu żołnierzy obsługi naziemnej z 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie odlecieli do bazy Namest w Czechach. Od 5 do 20 września będą brać udział w organizowanych przez Dowództwo Komponentu Powietrznego NATO międzynarodowych ćwiczeniach "Ramstein Rover".

Piloci zabrali na manewry trzy Su-22. W trakcie manewrów będą wykonywali misje bliskiego wsparcia pola walki, używając na czeskim poligonie bomb i amunicji do działek.

bEpXLLsn

W maju trzy maszyny ze Świdwina brały udział w Czechach w treningu przygotowującym rozpoczynające się w czwartek ćwiczenia "Ramstein Rover". Polskie Su-22 brały też udział w ćwiczeniach estońskich sił zbrojnych Estonii, która nie posiada własnego lotnictwa uderzeniowego, wykonując m. in. zadania bliskiego wsparcia pola walki i przechwycenia w powietrzu. Polska armia ma 48 samolotów Su-22, które służą w trzech eskadrach. Eksploatacja tych maszyn ma się zakończyć w 2017 roku.(PAP)

brw/ bos/ mow/

bEpXLLsO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)