Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomoc dla powodzian od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

0
Podziel się:

1,5 mln zł na pomoc dla szkół i bibliotek oraz organizacji społecznych
poszkodowanych w powodzi przeznaczyła Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności w ramach akcji "Powódź.
Pomagamy!". Z pomocy skorzystało do tej pory prawie 70 placówek na kwotę 900 tys. zł.

bEIEJlPF

1,5 mln zł na pomoc dla szkół i bibliotek oraz organizacji społecznych poszkodowanych w powodzi przeznaczyła Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności w ramach akcji "Powódź. Pomagamy!". Z pomocy skorzystało do tej pory prawie 70 placówek na kwotę 900 tys. zł.

"Akcja +Powódź. Pomagamy!+ ruszyła natychmiast w odpowiedzi na pierwszą falę powodziową. Pomocą objęto szkoły i gminne biblioteki publiczne z terenów wiejskich i małych miast" - poinformowała fundacja w komunikacie prasowym nadesłanym PAP w poniedziałek. Akcję, która prowadzona jest od pierwszej powodzi w maju br., koordynuje Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Poszkodowane szkoły i biblioteki ubiegały się o granty w wysokości do 15 tys. złotych. Spośród 81 zgłoszeń komisja fundacji przyznała dofinansowanie 69 placówkom na łączną kwotę 894 tys. zł. Jak deklarują beneficjenci, m.in. z Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach (woj. podkarpackie), pomoc finansowa będzie przeznaczana na zakup mebli szkolnych, pomocy dydaktycznych i książek.

bEIEJlPH

Do akcji "Powódź. Pomagamy!" włączyły się także inne podmioty: firmy komercyjne, instytucje oraz osoby prywatne. Wśród darczyńców jest m.in. Państwowe Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze, które przekazało 0,5 mln zł czterem szkołom: w Zagłobie (woj. lubelskie), Świniarach (woj. mazowieckie) oraz dwóm w Wilkowie (woj. lubelskie). Z kolei Biblioteka Narodowa przekazała do dyspozycji zalanych bibliotek dublety ze swoich zbiorów i udostępniła najnowszą wersję programu MAK do katalogowania zbiorów.

Ponadto, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, uruchomiły akcję pomocy dla poszkodowanych w powodzi lokalnych organizacji społecznych. Dotacje - o łącznej wartości blisko 375˙tys. złotych - otrzymało 56 organizacji, w tym wiele Ochotniczych Straży Pożarnych.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności została założona w USA przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości. W 2000 roku otworzyła Przedstawicielstwo w Polsce i rozpoczęła działalność programową. Fundacja działa na rzecz umacniania społeczeństwa obywatelskiego, demokracji i gospodarki rynkowej w Polsce, w tym wyrównywania szans rozwoju indywidualnego i społecznego, a jednocześnie wspiera procesy transformacji w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.(PAP)

nno/ abe/ jbr/

bEIEJlQi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)