Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pomorskie: 47.Festiwal Pianistyki Polskiej - od soboty w Słupsku

0
Podziel się

22 muzyków wystąpi w Słupsku (Pomorskie) na rozpoczynającym się w sobotę 47.
Festiwalu Pianistyki Polskiej (FPP). Podczas imprezy światowe prawykonanie będzie miał Kwintet
fortepianowy Pawła Łukaszewskiego.

bErnjxgB

22 muzyków wystąpi w Słupsku (Pomorskie) na rozpoczynającym się w sobotę 47. Festiwalu Pianistyki Polskiej (FPP). Podczas imprezy światowe prawykonanie będzie miał Kwintet fortepianowy Pawła Łukaszewskiego.

Na sobotniej inauguracji w sali słupskiej filharmonii zabrzmi Koncert fortepianowy Witolda Lutosławskiego w wykonaniu Beaty Bilińskiej oraz Potrójny Koncert na skrzypce, wiolonczelę i fortepian C-dur op. 56 Ludwiga van Beethovena w wykonaniu Konstantego Andrzeja Kulki (skrzypce), Tomasza Strahla (wiolonczela) i Bogdana Kułakowskiego (fortepian).

Artystom będzie towarzyszyć Orkiestra Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" w Słupsku pod dyrekcją Bogdana Jarmołowicza.

bErnjxgD

Z recitalami na festiwalu wystąpią pianiści Ewa Pobłocka (8 września) i Krzysztof Jabłoński (12 września).

9 września w Sali filharmonii zagra duet fortepianowy Duo Granat - Tamara Granat i Bartłomiej Kominek. Dzień później w tym samym miejscu wystąpi pianistka Joanna Marcinkowska i skrzypaczka Agata Szymczewska.

Do światowego prawykonania Kwintetu fortepianowego Pawła Łukaszewskiego dojdzie 11 września. Utwór wykonają: pianista Wojciech Świętoński i Kwartet Smyczkowy Nostadema.

Na "Estradzie Młodych" zaprezentują się: Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska (Kraków), Krzysztof Kozłowski (Warszawa), Artur Haftman (Stargard Szczeciński), Adam Piórkowski (Gdańsk), Ewa Danilewska (Katowice), Adam Kośmieja (Bygdoszcz).

bErnjxgJ

Festiwal zakończy się 13 września IV Koncertem fortepianowym G -dur op. 58 Ludwiga van Beethovena w wykonaniu pianisty Tomasza Rittera i Orkiestry Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica".

Koncert finałowy - jak powiedział PAP Stanisław Turczyk, prezes Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, organizatora festiwalu - będzie o tyle szczególny, że Ritter, jest trzecim w historii słupskiej imprezy po Rafale Blechaczu i Marcinie Koziaku laureatem "Estrady Młodych", zaproszonym w następnym roku po zwycięstwie do grania na scenie głównej. (PAP)

sibi/ abe/

bErnjxhe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)