Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pomorskie: Były wychowawca Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oskarżony o molestowanie
Prokuratura Rejonowa w Słupsku przesłała do sądu akt oskarżenia wobec byłego wychowawcy z internatu Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku Stanisława W., któremu zarzuciła seksualne wykorzystywanie trzech upośledzonych dziewcząt - poinformowała PAP prokurator Maria Pawłyna.

59-letniemu Stanisławowi K. prokuratura postawiła dwa zarzuty: doprowadzenia osoby do poddania się innej czynności seksualnej oraz współżycia płciowego z osobą w stanie ograniczonej poczytalności. Grozi mu do 8 lat więzienia. Oskarżony nie przyznaje się do zarzutów.


"Do wykorzystywania dziewcząt miało dojść między styczniem a czerwcem 2005 roku, kiedy Stanisław W. był wychowawcą w internacie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku" - powiedziała Pawłyna.

Oskarżony oraz osoby pokrzywdzone byli w śledztwie badani przez biegłych psychologów. Biegli uznali, że Stanisław K. jest poczytalny, oraz że dziewczęta mówią prawdę.

Oskarżony będzie odpowiadał przed sądem z wolnej stopy. W czasie śledztwa Stanisław K. był tymczasowo aresztowany, ale w połowie sierpnia br. prokuratura złagodziła zastosowane wobec niego środki zapobiegawcze. "Stanisław K. ma policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz musiał wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł" - poinformowała Pawłyna.

Śledztwo w sprawie wykorzystywania dziewcząt słupska prokuratura wszczęła w marcu br.. O zachowaniu Stanisława K. prokuraturę zawiadomił dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku.

Stanisław K. przestał pracować w OSW w sierpniu 2005 r. Zwolnił się, ponieważ przechodził na emeryturę.(PAP)

sibi/ bno/

emerytury, sąd, wychowawczy, molestowanie, oskarżony, były, pomorskie, ośrodek
PAP
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.