Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pomorskie: Ewakuowani po wybuchu w Bytowie wrócili do mieszkań

0
Podziel się

#
Dochodzi inf. o powrocie do mieszkań ewakuowanych lokatorów
#

bEpXQWXp

# Dochodzi inf. o powrocie do mieszkań ewakuowanych lokatorów #

29.09. Słupsk (PAP) - Ewakuowani po wybuchu materiałów pirotechnicznych lokatorzy kamienicy w Bytowie (Pomorskie) przy ul. Tartacznej wrócili już do mieszkań - poinformował w niedzielę wieczorem PAP rzecznik miejscowej straży pożarnej asp. sztab. Stefan Pituch. Inspektor nadzoru budowlanego nie stwierdził uszkodzenia budynku.

Do eksplozji doszło w niedzielę przed południem w mieszkaniu należącym do członka jednego z bractw rycerskich. 42-letni mężczyzna został poszkodowany; ma poparzona twarz i ręce. Trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

bEpXQWXr

40 lokatorów kamienicy zostało ewakuowanych, żeby policyjna grupa pirotechników mogła przeszukać budynek. Jak powiedział PAP rzecznik bytowskiej policji mł. asp. Michał Gawroński, nie znaleziono żadnych niebezpiecznych materiałów.

Substancja zabezpieczona po eksplozji w mieszkaniu 42-latka będzie teraz badana w laboratorium. Policja wszczęła postępowanie w sprawie spowodowanie zdarzenia zagrażającemu życiu, zdrowiu lub mieniu.

Według informacji rzecznik bytowskiej straży pożarnej szkody materialne powstałe w wyniku eksplozji nie są duże. Pękła jedna ze ścian mieszkania. Eksplozja doprowadziła też do silnego zadymienia pomieszczeń. (PAP)

sibi/ kot/

bEpXQWXS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)