Notowania

skazany
04.11.2008 18:35

Pomorskie: Nauczycielka skazana za 50 gwałtów na uczennicy

Na trzy lata więzienia i 10 lat zakazu wykonywania zawodu nauczyciela skazał Sąd Rejonowy w Słupsku byłą polonistkę ze szkoły podstawowej za dokonanie 50 gwałtów na 13- letniej uczennicy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Na trzy lata więzienia i 10 lat zakazu wykonywania zawodu nauczyciela skazał Sąd Rejonowy w Słupsku byłą polonistkę ze szkoły podstawowej za dokonanie 50 gwałtów na 13- letniej uczennicy. *

Kobieta ma odbyć karę w systemie terapeutycznym. Oznacza to, że skazana miałaby odbywać karę w więzieniu, gdzie byłaby jednocześnie leczona.

Jak powiedziała we wtorek PAP Maria Pawłyna, prokurator rejonowa w Słupsku, sąd uniewinnił nauczycielkę od zarzutu włamania się do skrzynki mailowej pokrzywdzonej nastolatki w celu wykasowania informacji o łączącym ją z dziewczynką związku.

Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura jeszcze nie zdecydowała, czy będzie się od niego odwoływać. "Nie mamy jeszcze odpisu wyroku, więc trudno nam ocenić czy jest on słuszny, czy nie" - powiedziała PAP prokurator Pawłyna. Apelacji nie zamierza składać pełnomocnik rodziców pokrzywdzonej.

Proces 52-letniej obecnie Lidii M. toczył się od 2006 roku z wyłączeniem jawności. O sprawie wiadomo jedynie, że polonistka wykorzystała sympatię, jaką obdarzyła ją uczennica, i wykorzystując emocjonalny szantaż oraz upijając piwem zmusiła do uprawniania seksu.

Do intymnych kontaktów dochodziło w 2004 roku. Jak wynika z wyroku, było 50 takich przypadków. Nauczycielka miała wykorzystywać seksualnie nastolatkę w szkole, w domu i na koloniach.

Sprawa wyszła na jaw, gdy rodzice pokrzywdzonej dziewczynki przeczytali jej pamiętnik.

W akcie oskarżenia prokuratura zarzuciła nauczycielce molestowanie. Sąd zmienił jednak kwalifikację tych czynów uznając, że intymne kontakty, do których oskarżona doprowadziła podstępem, były gwałtami.(PAP)

sibi/ itm/ mag/

Tagi: skazany, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz