Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomorskie: Po wichurze niemal we wszystkich gospodarstwach jest już prąd

0
Podziel się:

#
dochodzi informacja o usunięciu większości awarii
#

bEDzeNLp

# dochodzi informacja o usunięciu większości awarii #

10.01. Gdańsk (PAP) - Jeszcze tylko nieliczne domy w województwie pomorskim czekają na przywrócenie dostaw prądu. W piątek rano zasilania nie miało kilkadziesiąt miejscowości; linie energetyczne uszkodził wiatr, który silnie wiał w nocy i nad ranem.

Jak poinformowała na swojej stronie internetowej firma Energa-Operator, odpowiedzialna za dystrybucję prądu w regionie, w piątek wczesnym popołudniem w województwie pomorskim zasilania nie mają nadal mieszkańcy Łękwicy w gminie Damnica w rejonie dystrybucji Słupsk.

bEDzeNLr

Prądu nie miała też przez jakiś czas część mieszkańców gdańskich osiedli Kokoszki, Szadółki i Jasień. Rzeczniczka prasowa firmy Energa-Operator Alina Geniusz-Siuchnińska wyjaśniła jednak PAP, że był to efekt awarii, która nie ma nic wspólnego z silnym wiatrem. Dostawy energii już przywrócono.

W piątek rano - z powodu awarii spowodowanych silnym wiatrem, energii elektrycznej nie mieli mieszkańcy kilkudziesięciu miejscowości w Pomorskiem, głównie w rejonie Lęborka i Starogardu Gdańskiego, a ale też w okolicach Kartuz, Wejherowa i Słupska.

Od północy straż pożarna odnotowała w województwie około 40 interwencji związanych ze skutkami silnego wiatru. Najczęściej trzeba było uprzątnąć połamane gałęzie czy drzewa, które utrudniały komunikację. W jednym przypadku - w miejscowości Połczyno w rejonie Pucka - drogę tarasowały elementy blaszanego garażu. (PAP)

aks/ itm/

bEDzeNLS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)