Notowania

wiadomości
08.02.2011 19:25

Pomorskie: Zmniejszyła się liczba gospodarstw bez prądu

# dochodzą aktualne informacje nt. poprawy sytaucji #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą aktualne informacje nt. poprawy sytaucji #

08.02. Gdańsk (PAP) - Z powodu silnego wiatru w woj. pomorskim we wtorek wieczorem bez prądu nadal jest ok. 49 tys. odbiorców. W południe w regionie prądu nie miało ponad 90 tys. odbiorców. Huraganowe uderzenia wiatru przewracały drzewa, łamały słupy i uszkadzały linie energetyczne.

Rzeczniczka gdańskiego oddziału spółki Energa-Operator, Alina Geniusz-Siuchnińska zapewniła, że prace nad usunięciem awarii będą trwały do późnego wieczora.

Poinformowała, że poprawiła się sytuacja w rejonie Kartuz i Kościerzyny, gdzie bez prądu pozostaje ok. 7,2 tys. odbiorców. W kulminacyjnym momencie prądu nie miało tam 17,5 tys. odbiorców. Polepsza się też sytuacja w rejonie Tczewa, gdzie o ponad połowę zmniejszyła się liczba stacji bez prądu - obecnie napięcia nie mają 342 stacje zasilające ok. 10 tys. odbiorców.

Poprawiła się także sytuacja w rejonie Starogardu Gdańskiego, gdzie prąd obecnie nie dociera do ok. 4,6 tys. mieszkańców. Zasilanie przywrócono też w dzielnicach Gdańska i Gdyni.

Najtrudniejsza sytuacja panuje obecnie w rejonie energetycznym Wejherowo, gdzie bez zasilania pozostaje 870 stacji dostarczających prąd do 27 tys. odbiorców. Rzeczniczka poinformowała, że w tym rejonie na linie spadło ok. 80 drzew. Wyłączonych jest 16 odcinków sieci.

Małgorzata Robińska ze słupskiego oddziału spółki Energa-Operator poinformowała, że sytuacja poprawia się także na terenie podległym temu oddziałowi. Prądu pozbawionych jest nadal ok. 4 tys. gospodarstw (ok. południa prądu nie miało ok. 7 tys.) z okolic Słupska, Lęborka i Bytowa.

Jak poinformował st. kpt. Marek Kaczor z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, strażacy kończą już usuwanie z dróg konarów powalonych przez wiatr.

W kulminacyjnym momencie wiatr osiągał we wtorek na Pomorzu prędkość do 110 km/godz. Według synoptyków, w nocy siła wiatru powinna spaść do 30-50 km/godz. (PAP)

bls/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz