Notowania

wiadomości
24.02.2013 14:11

Ponad 100 tys. osób na ostatniej modlitwie Anioł Pański z Benedyktem XVI

# dochodzi więcej informacji o ostatnim wpisie papieża na Twitterze #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi więcej informacji o ostatnim wpisie papieża na Twitterze #

24.02. Watykan (PAP) - Ponad 100 tysięcy osób zgromadziło się w niedzielne południe na Placu świętego Piotra na ostatnim spotkaniu z Benedyktem XVI na modlitwie Anioł Pański przed jego abdykacją. Papieża żegnali muzyką i okrzykami wierni z wielu krajów.

Benedykt XVI podkreślił, że ustąpienie z urzędu nie oznacza porzucenia Kościoła.

W rozważaniach poprzedzających modlitwę przypomniał swe słowa z orędzia na Wielki Post: "Życie chrześcijańskie to nieustanne wchodzenie na górę spotkania z Bogiem, aby później zejść, niosąc miłość i siłę, które z niego się rodzą, aby służyć naszym braciom i siostrom z taką samą miłością jak Bóg".

"Drodzy bracia i siostry, odczuwam, że to Słowo Boże skierowane jest szczególnie do mnie, w tym momencie mojego życia"- dodał papież.

"Pan wzywa mnie, bym wszedł na górę i poświęcił się jeszcze bardziej modlitwie i rozmyślaniom. Ale to nie oznacza porzucenia Kościoła, przeciwnie - jeśli Bóg mnie o to prosi, to dlatego, bym mógł dalej mu służyć z tym samym oddaniem i tą samą miłością, z jaką czyniłem to dotąd, ale w sposób bardziej dostosowany do mojego wieku i moich sił"- mówił Benedykt XVI.

Następnie żegnał się z wiernymi w kilku językach. Po polsku papież powiedział: "Serdecznie pozdrawiam Polaków. Dziękuję wam za pamięć i dowody bliskości, które otrzymuję od was w tych dniach, a szczególnie za modlitwy".

"Ewangelia dzisiejsza prowadzi nas na Górę Tabor, gdzie Chrystus odsłonił wobec uczniów blask swego Bóstwa i upewnił, że przez cierpienie i krzyż możemy dojść do chwały zmartwychwstania"- mówił Benedykt XVI do Polaków.

Następnie dodał: "Umiejmy dostrzec Jego obecność, chwałę i Bóstwo w życiu Kościoła, w kontemplacji i w codziennych zdarzeniach. Z serca wam błogosławię".

Polacy żegnali papieża transparentami i biało-czerwonymi flagami.

Na zakończenie podziękował wiernym z Włoch. "Dziękuję wam za serdeczność i za wsparcie, zwłaszcza w modlitwie, w tym momencie szczególnym dla mnie i dla Kościoła"- podkreślił.

Na zakończenie papież powiedział: "Dziękuję, w modlitwie jesteśmy zawsze sobie bliscy".

Po tych słowach ze szczelnie wypełnionego Placu świętego Piotra podniósł się donośny okrzyk: "Viva il Papa".

Na Twitterze pojawiła się w niedzielę po modlitwie Anioł Pański wiadomość od Benedykta XVI: "W tym szczególnym momencie proszę was o modlitwę za mnie i za Kościół, jak zawsze pokładając ufność w Bożej Opatrzności".

To jeden z ostatnich "tweetów" od papieża.

Watykan zapowiedział wcześniej, że po abdykacji Benedykta XVI w ostatnim dniu lutego jego zainaugurowany w grudniu profil na popularnym portalu zostanie zamknięty w związku z rozpoczęciem wakatu w Stolicy Apostolskiej.

Profil Pontifex w kilku wersjach językowych, między innymi polskiej, obserwuje ponad 2 miliony ludzi na całym świecie.

W środę, w przeddzień abdykacji odbędzie się ostatnia audiencja generalna Benedykta XVI.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ jo/ keb/ malk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz