Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ponad 86 mln zł pożyczek dla małopolskich przedsiębiorców

0
Podziel się

Ponad 86 mln zł trafi do małopolskich przedsiębiorców w formie pożyczek dla
najmniejszych, małych i średnich firm - podał we wtorek marszałek województwa małopolskiego Marek
Nawara. Program funduszy pożyczkowych ruszy na początku roku.

bEirziIB

Ponad 86 mln zł trafi do małopolskich przedsiębiorców w formie pożyczek dla najmniejszych, małych i średnich firm - podał we wtorek marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara. Program funduszy pożyczkowych ruszy na początku roku.

"Do małopolskich przedsiębiorców trafi ok. 4 tys. pożyczek w wysokości od 5 do 200 tys. zł. Będą one udzielane na lepszych warunkach niż w bankach komercyjnych" - powiedział na konferencji prasowej dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości Rafał Solecki.

"Zabezpieczenia pożyczek będą mniejsze niż w bankach i wszystko powinno trwać nieco szybciej. Na skutek globalnego kryzysu uzyskanie kredytu w banku komercyjnym nie jest tak proste jak kiedyś" - dodał.

bEirziID

Pieniądze będą pochodzić z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Rozdziałem pożyczek zajmie się 6 wyłonionych w konkursie fundacji i stowarzyszeń z regionu, z którymi Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości podpisze w środę umowy na prowadzenie funduszy pożyczkowych.

Zarząd województwa małopolskiego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 przeznaczył na rozwój przedsiębiorczości w regionie 190 mln euro. Część tych pieniędzy została już rozdysponowana, a reszta zostanie rozdzielona do 2013 r. w ramach kolejnych funduszy pożyczkowych i innych projektów wsparcia dla firm.

Powołane przed dwoma laty decyzją sejmiku województwa Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości dofinansowało dotąd prawie 600 projektów wsparcia dla małopolskich przedsiębiorców. (PAP)

czo/ pad/ gma/

bEirziJe
przedsiębiorcy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)