Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poradnik - UE bliżej nauczyciela i ucznia

0
Podziel się:

Informacje dotyczące programów
przeprowadzanych w ramach Unii Europejskiej, konferencji czy
konkursów znaleźć można w "Poradniku europejskiego nauczyciela",
opracowanym przez Zespół poselski eurodeputowanego Jana
Kułakowskiego.

Informacje dotyczące programów przeprowadzanych w ramach Unii Europejskiej, konferencji czy konkursów znaleźć można w "Poradniku europejskiego nauczyciela", opracowanym przez Zespół poselski eurodeputowanego Jana Kułakowskiego.

Z poradnika przeznaczonego dla nauczycieli i uczniów dowiedzieć się można m.in. jak wyjechać do innego kraju w ramach programu wymiany uczniów i nauczycieli czy jak zdobyć doświadczenie zawodowe poprzez pracę w agendach Komisji Europejskiej.

W poradniku znajdują się informacje o tym, jak założyć szkolny Klub Europejski, przeprowadzić lekcję europejską czy zorganizować wycieczkę do Brukseli, by zwiedzić Parlament Europejski, a nawet, które z brukselskich zabytków warto zobaczyć.

Broszura zawiera także adresy stron internetowych, które dotyczą UE i jej inicjatyw, oraz listę placówek, w których nauczyciele mogą odbyć szkolenia i kursy, potrzebne w ich rozwoju zawodowym.

Dodatkowo można tu znaleźć informacje dotyczące programów dla młodzieży, dzięki którym mogą oni rozwijać swoje zainteresowania, poznawać inne kultury i języki europejskie.

Broszura zawiera także informacje o podstawowych funduszach europejskich oraz możliwościach i warunkach ich pozyskiwania.

Poradnik jest uzupełnieniem programu "Z Unią Europejską do szkół", który od lutego 2008 roku prowadzą poznańskie i łódzkie biura Jana Kułakowskiego, posła do Parlamentu Europejskiego. Program ten ma na celu szerzenie wiedzy o UE w szkołach gimnazjalnych i licealnych. Jest to część projektu "Unia Europejska bliżej obywatela".

Jest on dostępny na stronie www.jankulakowski.pl (zakładka UE bliżej łodzian). (PAP)

kwo/ ls/

poradniki
wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)