Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
służba zdrowia
22.12.2007 10:42

Poręczenia majątkowe w aferze korupcyjnej w służbie zdrowia

Radomski sąd nie zastosował tymczasowego aresztu wobec trzech spośród ośmiu osób zatrzymanych w związku z korupcją w służbie zdrowia, choć wnioskowała o to prokuratura.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Radomski sąd nie zastosował tymczasowego aresztu wobec trzech spośród ośmiu osób zatrzymanych w związku z korupcją w służbie zdrowia, choć wnioskowała o to prokuratura. *

Jak poinformował w sobotę PAP Robert Borkowski z Prokuratury Okręgowej w Radomiu, Piotr K. (radiolog w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu) zostanie zwolniony z aresztu, jeśli wpłaci poręczenie majątkowe w wysokości 70 tys. zł. Podobnie jak Marek S. (dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zagórze" w Sosnowcu), który wyjdzie na wolność po wpłaceniu 45 tys. zł.

Wobec Ryszarda Z. (w okresie objętym śledztwem - ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy) nie zastosowano aresztu, a jedynie poręczenie majątkowe w wysokości 15 tys. zł.

Wcześniej poręczenia majątkowe prokuratura zastosowała wobec Roberta P. (dyrektora, pełniącego funkcję członka komisji przetargowej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Łomży), Tomasza M. (ordynatora oddziału chirurgii Szpitala Powiatowego w Biskupcu), Grażyny Z-Z. (oddziałowej bloku operacyjnego i członka komisji przetargowej Centrum Onkologii w Warszawie) i Rafała D.(dyrektora ds. modernizacji i rozwoju Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Podejrzanych zwolniono do domu.

Wobec Janusza O. (z-cy kierownika Kliniki Nowotworów w Centrum Onkologii w Warszawie) zastosowano poręczenie majątkowe i zakaz wykonywania czynności służbowych.

Januszowi O. postawiono 15 zarzutów przyjęcia korzyści majątkowej w łącznej kwocie ponad 133 tys. zł, Grażynie Z-Z. - 13 zarzutów - w kwocie 31,6 tys. zł, Piotrowi K. - 5 zarzutów w łącznej kwocie 40 tys. zł, Rafałowi D. - jeden zarzut - 10 tys. zł. Markowi S. - trzy zarzuty w kwocie łącznej 14,7 tys. zł, Tomaszowi N. - cztery zarzuty w kwocie 10,4 tys. zł, Ryszardowi Z. - działającemu wspólnie i w porozumieniu z inną osobą - jeden zarzut - ponad 7 tys. zł i Robertowi P. - jeden zarzut - 10 tys. zł.

Chodzi o prowadzone przez radomską prokuraturę śledztwo dotyczące przyjmowania korzyści majątkowych od jednej z firm medycznych, w latach 2001-2006, przez osoby pełniące funkcje publiczne w placówkach służby zdrowia na terenie całego kraju w zamian za "ustawianie" przetargów na zakup sprzętu medycznego. We wtorek zatrzymano kolejnych 8 osób.

Policjanci zatrzymali też Wiesława D. - ordynatora oddziału urologii w Szpitalu im. Michałowskiego w Katowicach, poprzednio dyrektora tej placówki. Mężczyzna w trakcie zatrzymania poczuł się źle i przebywa w szpitalu.

W sumie zarzuty w sprawie tzw. afery korupcyjnej w służbie zdrowia przedstawiono 69 osobom. (PAP)

ilp/ bno/

Tagi: służba zdrowia, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz