Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sejm
30.06.2011 09:33

Posłowie odrzucili sprawozdanie KRRiT

Decyzja nie była zaskoczeniem, bo większość posłów wcześniej zapowiedziała, że będzie głosować za odrzuceniem sprawozdania. W połowie czerwca tak samo postąpił Senat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Decyzja nie była zaskoczeniem, bo większość posłów wcześniej zapowiedziała, że będzie głosować za odrzuceniem sprawozdania. W połowie czerwca tak samo postąpił Senat. *
[aktualizacja 09:45]

Za odrzuceniem były kluby parlamentarne Platformy Obywatelskiej, PSL oraz Prawa i Sprawiedliwości. Przyjęcia sprawozdania chciał Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Odrzucenie sprawozdania rekomendowała sejmowa komisja Kultury i Środków Przekazu, jej stanowisko poparła znacząca większość posłów - stwierdził po głosowaniu marszałek Grzegorz Schetyna.


Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2010 roku odrzucił już Senat. Teraz od decyzji prezydenta będzie zależeć, czy kadencja Rady w obecnym kształcie wygaśnie.

KRRiT w obecnym składzie została powołana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz Sejm i Senat w sierpniu 2010 roku. Zgodnie z ustawą, kadencja Rady wygasa w ciągu 14 dni od głosowania w parlamencie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że prezydent Bronisław Komorowski na razie nie podjął jeszcze decyzji w sprawie sprawozdania KRRiT.

Dziś sejm zajmie się też obywatelskim projektem zmian w ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Projekt dotyczy prawnej ochrony życia ludzkiego w każdej fazie jego rozwoju.

Posłowie zapoznają się też z informacją Rzecznika Praw Dziecka o jego działalności w 2010 roku. Rozpatrzone zostaną ponadto projekty zmian w Kodeksie spółek handlowych i w Kodeksie karnym.

Izba wysłucha ponadto informacji bieżącej w sprawie możliwości utworzenia systemu łączności dla instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa po zapowiedzianej sprzedaży spółki Exatel. Posłowie będą również zadawać przedstawicielom rządu pytania w sprawach bieżących.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t86741.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sejm;decyduje;o;losie;krrit;to;jej;koniec,181,0,861621.html) Sejm decyduje o losie KRRiT. To jej koniec? Na dzisiejszych obradach będzie rozpatrywane sprawozdaniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za ubiegły rok.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t142129.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/senat;odrzucil;sprawozdanie;krrit,99,0,852067.html) Senat odrzucił sprawozdanie KRRiT Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali za odrzuceniem sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, bo nie ma w niej przedstawiciela PiS-u - największej partii opozycyjnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t46570.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;i;pis;chca;odrzucenia;sprawozdania;krrit,35,0,851747.html) PO i PiS chcą odrzucenia sprawozdania KRRiT Nie tylko PO, ale i PiS będzie jutro głosować w Senacie za odrzuceniem sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jeśli dokument odrzucą obie izby - a głosy PO i PiS do tego starczą - kadencja KRRiT wygaśnie, chyba że nie potwierdzi tego prezydent.
Tagi: sejm, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz