Notowania

concordia
29.01.2012 15:39

Poszukiwania ofiar przerwane. Costa Concordia tonie?

W ciągu sześciu godzin wrak statku przesunął się z powodu silnego wiatru o prawie cztery centymetry.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W ciągu sześciu godzin wrak statku Costa Concordia, znajdujący się u wybrzeży wyspy Giglio we Włoszech, przesunął się z powodu silnego wiatru o prawie cztery centymetry. W związku z pogorszeniem się warunków na morzu przerwano akcję poszukiwania ofiar katastrofy.

Wcześniej, w ciągu ponad dwóch tygodni, jakie minęły od katastrofy morskiej, nie zanotowano tak znacznych różnic w położeniu statku, jak w pierwszych godzinach niedzieli. Do tej pory wrak przesuwał się o 3-4 milimetry na godzinę - poinformowały ekipy ratunkowe. Na razie nie mogą one ze względów bezpieczeństwa kontynuować poszukiwań kilkunastu zaginionych pasażerów i członków załogi.

Warunki pogodowe wciąż się pogarszają, a fale są coraz wyższe. Również z tego powodu na wtorek przełożono początek wypompowywania paliwa z pierwszych zbiorników. Ta skomplikowana operacja wciąż się opóźnia. Dotychczas potwierdzono śmierć 17 osób. Wczoraj znaleziono ciało obywatelki Peru, która pracowała na statku.

Więcej na temat katastrofy we Włoszech - czytaj w Money.pl
Włochy: Nowe informacje ws. katastrofy Z powodu wysokiej fali i coraz silniejszego wiatru wstrzymano przygotowania do wypompowania paliwa z wraku.
Skandaliczne nagranie kapitana Schettino Nagranie bijące rekordy popularności niemal na wszystkich kontynentach jest - jak się podkreśla - dowodem kłamstw kapitana, który porzucił tonący statek.
Tagi: concordia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz