Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nowa zelandia
04.09.2010 08:34

Potężne trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii

Pierwsze wstrząsy miały siłę 7,1 stopnia Richtera, kolejne były już słabsze: od 3,9 do 5,2 stopnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pierwsze wstrząsy na Wyspie Południowej miały siłę 7,1 stopnia Richtera, kolejne były już słabsze: od 3,9 do 5,2 stopnia. Jest wielu rannych, *zniszczone są domy, samochody i mosty. *

Najbardziej dotknięte nimi zostało miasto Christchurch na Wyspie Południowej, drugie co do wielkości miasto Nowej Zelandii z 340 tysiącami mieszkańców.

ZOBACZ RELACJĘ TELEWIZJI CNN:

Rannych tam zostało wielu ludzi, ale poważnie jedynie dwóch. Pozostali mają niegroźne potłuczenia, zadrapania lub złamania. Znacznie poważniejsze są straty materialne. Zniszczone lub uszkodzone są budynki, mosty i samochody. Uszkodzona została infrastruktura kolejowa.

W wielu dzielnicach nie ma prądu i bieżącej wody. Nie działają telefony komórkowe. Ewakuowano miejscowy port lotniczy. _ - Cały terminal zaczął się chwiać _ - powiedział pewien mężczyzna, który przeżył wstrząsy na lotnisku.

W mieście dochodzi do plądrowania sklepów, domów i mieszkań. Na szczęście nie ma zagrożenia tsunami. Z obawy przed kolejnym wstrząsami wielu ludzi koczuje na ulicach. Władze w wprowadziły w mieście stan wyjątkowy, a policja zablokowała dostęp do centrum Christchurch.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t103923.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejne;osuniecia;ziemi;w;chinach;i;kolejne;ofiary,177,0,655025.html) Kolejne osunięcia ziemi w Chinach i kolejne ofiary Ponad 500 osób zostało uwięzionych pod zwałami ziemi i błota w Syczuanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t90886.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/silne;trzesienie;u;wybrzezy;papui;nowej;gwinei,58,0,645178.html) Silne trzęsienie u wybrzeży Papui Nowej Gwinei Mimo siły 6,9 stopni w skali Richtera nie ma groźby tsunami.
Tagi: nowa zelandia, trzęsienie ziemi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz