Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Powrót do prywatyzacji Ciechu będzie możliwy w ciągu roku

0
Podziel się:

#
dochodzi informacja o prywatyzacji zakładów azotowych w Tarnowie i Kędzierzynie
#

# dochodzi informacja o prywatyzacji zakładów azotowych w Tarnowie i Kędzierzynie #

13.05. Warszawa (PAP) - Nafta Polska, która prowadzi prywatyzację pierwszej grupy chemicznej szacuje, że ewentualny powrót do prywatyzacji Ciechu będzie możliwy w ciągu 12 miesięcy - poinformowała spółka w komunikacie.

"W odniesieniu do Ciech SA, wobec wątpliwości zgłaszanych przez inwestorów odnośnie możliwości uzgodnienia satysfakcjonujących strony warunków w odpowiednim czasie, za najważniejsze uznano skuteczne przeprowadzenie restrukturyzacji finansowej i odbudowanie silnych podstaw kapitałowych spółki w celu wzrostu jej wartości" - napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Nafty Polskiej.

"Ewentualny powrót do prywatyzacji będzie możliwy w ciągu najbliższych 12 miesięcy" - dodano.

Prywatyzacja pierwszej grupy chemicznej obejmuje sprzedaż akcji Ciechu oraz Zakładów Azotowych w Tarnowie i Kędzierzynie. W przypadku dwóch ostatnich firm do 12 kwietnia wyłączność na negocjacje miała niemiecka grupa PCC. Od tej pory Nafta Polska analizowała otrzymane od PCC oferty.

"Przedstawione przez potencjalnego inwestora (firmę PCC - PAP) propozycje (zakupu akcji zakładów azotowych w Tarnowie i Kędzierzynie - PAP) nie były satysfakcjonujące dla sprzedających i odbiegały od oczekiwań zarówno w zakresie warunków cenowych, struktury transakcji, jak i kwot przeznaczonych na podwyższenie kapitału" - czytamy w komunikacie Nafty Polskiej.

"Także pozostałe oferty złożone w ramach procesu w grudniu ub. roku nie dają podstaw do kontynuowania negocjacji i otrzymania satysfakcjonujących ofert. Proces zostanie wznowiony przez MSP w drugiej połowie br." - dodano.

Wcześniej do składania ofert wiążących na zakup trzech spółek chemicznych zostało dopuszczonych sześć podmiotów: amerykański fundusz inwestycyjny private equity Bain Capital Ltd; konsorcjum, w skład którego wchodzi brytyjski fundusz inwestycyjny Cinven Ltd oraz międzynarodowa firma doradcza Kolaja & Partners; prywatny fundusz National Qatar Industries Company, specjalizujący się w inwestycjach naftowych, gazowych i petrochemicznych; niemiecka grupa kapitałowa PCC SE; litewska firma UAB Achema Group oraz grupa kapitałowa I Fundusz Mistral. (PAP)

dol/ pam/ drag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)