Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Powstaje film "Warsaw By Night" - z Celińską, Kuną i Gąsiorowską

0
Podziel się

Stanisława Celińska, Iza Kuna i Roma Gąsiorowska - m.in. te aktorki są w
obsadzie kręconego w stolicy filmu "Warsaw By Night" w reżyserii Natalii Korynckiej-Gruz.
Bohaterki, cztery kobiety w różnym wieku, przemierzają miasto, szukając bliskości.

bEpESuXp

Stanisława Celińska, Iza Kuna i Roma Gąsiorowska - m.in. te aktorki są w obsadzie kręconego w stolicy filmu "Warsaw By Night" w reżyserii Natalii Korynckiej-Gruz. Bohaterki, cztery kobiety w różnym wieku, przemierzają miasto, szukając bliskości.

"To opowieść o związkach, o tym, w jaki sposób ludzie budują relacje z drugą osobą. Padają w niej pytania o miłość, bliskość, wierność" - powiedziała PAP w piątek Natalia Koryncka-Gruz.

Oprócz Celińskiej, Kuny i Gąsiorowskiej, w obsadzie "Warsaw By Night" są m.in.: Marta Mazurek, Agata Kulesza, Joanna Kulig, Marian Dziędziel, Leszek Lichota, Piotr Głowacki, Łukasz Simlat, Kazimierz Kaczor i Józef Pawłowski.

bEpESuXr

Akcja rozgrywa się w ciągu jednej jesiennej nocy w centrum Warszawy. Punktem, w którym Helena (Celińska), Iga (Kuna), Maja (Gąsiorowska) i Renata (Mazurek) mijają się, nie znając się nawzajem, jest klub o nazwie Warsaw.

W piątek w okolicach ronda de Gaulle'a w nocnym klubie, gdzie, na filmowym planie, zobaczyć można było występującą tancerkę go-go, kręcono sceny z udziałem Stanisławy Celińskiej i Mariana Dziędziela. Helena, w którą wciela się Celińska, i grany przez Dziędziela Piotr byli kiedyś małżeństwem, następnie rozstali się, by ponownie, po wielu latach, się spotkać. W międzyczasie Piotr przebywał za granicą i związał się z inną kobietą.

Gdy mężczyzna wraca do Polski, Helena - była piosenkarka, później nauczycielka muzyki - spotyka go po raz pierwszy od ponad 30 lat. "Piotr jest muzykiem, gra na bandżo i mandolinie. Kiedyś występował razem z pierwszą żoną - on grał, ona śpiewała" - opowiadał PAP o relacjach Piotra z Heleną Marian Dziędziel.

Inną bohaterką tej historii jest Iga, kurator w muzeum sztuki. Prywatnie Iga jest w udanym związku - z artystą - ale czuje się niespełniona. "Ma dobry dom, dobrą rodzinę, ciągle jednak za czymś jeszcze tęskni" - powiedziała o Idze Koryncka-Gruz.

bEpESuXx

Maja to z kolei wyzwolona 30-latka, poszukująca w życiu szaleństwa i zabawy. Związała się z mężczyzną, który "chce ją ustabilizować, ułożyć po swojemu, aby była grzeczną realizatorką jego marzeń" - opowiadała reżyserka. Maja jednak takiej stabilizacji nie chce - powiedziała Koryncka-Gruz.

Czwarta, najmłodsza z kobiet, Renata, choć ma zaledwie 19 lat, często myśli o przemijaniu. Przemijanie, zderzenie się z czasem to, jak zaznaczyła reżyserka, także tematy tego filmu. Akcja toczy się 30 października, bohaterki krążą po mieście, gdzie trwa halloweenowa zabawa, a na ulicach widać ludzi w maskach.

Scenariusz "Warsaw By Night" napisał Marek Modzelewski. Zdjęcia do filmu (których autorami są Zdzisław Najda i Michał Sobociński), rozpoczęte pod koniec września, potrwają do 12 listopada. Premierę filmu zaplanowano na jesień 2014 r.(PAP)

jp/ ls/

bEpESuXS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)