Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pożar w domu seniora. Są ofiary śmiertelne

0
Podziel się:

W wybudowanym w 2005 roku domu opieki mieszkają 283 osoby, głównie byli rolnicy, którzy nie mają żadnego źródła dochodu.

Pożar w domu seniora. Są ofiary śmiertelne
(PAP/EPA)
bEEsrUwR

Co najmniej 10 osób zginęło w pożarze, który wybuchł wieczorem czasu polskiego w domu seniora w mieście Hailun, w prowincji Heilongjiang na północnym wschodzie Chin. Według chińskiej telewizji państwowej ogień podłożył jeden z pensjonariuszy.

Do pożaru doszło w nocy czasu lokalnego w skrzydle, w którym mieści się hospicjum. W nocy przebywały tam 32 starsze osoby. W wybudowanym w 2005 roku domu opieki mieszkają 283 osoby, głównie byli rolnicy, którzy nie mają żadnego źródła dochodu.

Państwowa telewizja CCTV poinformowała, że powodem pożaru było podpalenie. Ogień podłożył jeden z pensjonariuszy, który podejrzewał, że skradziono mu rzeczy osobiste.

bEEsrUwT

Agencja Associated Press pisze, że wyzwaniem dla Chin, gdzie pomoc socjalna jest niedofinansowana, a ludność szybko się starzeje, jest zapewnienie bezpiecznej i niedrogiej opieki nad osobami starszymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Podpaliła się w proteście. Osierociła 4 dzieci Tybetańska kobieta dokonała samopodpalenia w Chinach, protestując przeciwko chińskiej okupacji Tybetu. Zmarła w wyniku poparzeń.
Szok. Mnich podpalił się na oczach turystów Setna próba samospalenia w geście sprzeciwu wobec polityki Chin w Tybecie. Tym razem doszło do niej w stolicy Nepalu Katmandu.
Poważne reformy gospodarcze w Chinach W czerwcu tamtejszy eksport spadł o ponad 3 procent. Był to pierwszy miesięczny spadek od stycznia 2012 roku.
bEEsrUxu
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)