Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pozew CentroLewicy przeciw kandydatom Prawicy Rzeczypospolitej

0
Podziel się

Kandydat CentroLewicy w wyborach do PE,
rekomendowany przez Zielonych 2004 Krystian Legierski, złożył w
trybie wyborczym w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pozew przeciwko
kandydatom Prawicy Rzeczypospolitej.

bEivIRUB

Kandydat CentroLewicy w wyborach do PE, rekomendowany przez Zielonych 2004 Krystian Legierski, złożył w trybie wyborczym w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pozew przeciwko kandydatom Prawicy Rzeczypospolitej.

Pozew został złożony w sądzie we wtorek po południu - poinformował PAP kandydat CentroLewicy.

Legierski (nr 8 w Warszawie) pozwał Stefana Czupę i Marię Mięsikowską-Szreder (nr 4 i 5 na liście w Gdańsku), oraz pełnomocnika Komitetu Wyborczego Prawicy na okręg Gdynia-Słupsk- Gdańsk Andrzeja Czaplickiego za ich wypowiedź pod koniec maja na spotkaniu wyborczym w Kartuzach na temat homoseksualizmu.

bEivIRUD

"Homoseksualizm jest chorobą przekazywaną genetycznie i należy ją leczyć. Zadaniem rodziców jest tak prowadzić swoje dziecko od najmłodszych lat, aby ta choroba się w nim nie rozwinęła" - cytuje słowa Mięsikowskiej-Szreder portal kartuzy.info.

Jak podaje portal, Czaplicki powiedział, że środowiska gejowskie są finansowane przez międzynarodowe organizacje, żeby "robić zadymy". Ich członkowie żyją z parad, dzięki czemu mogą żyć na wysokim poziomie finansowym. - Tych gejów jest tyle samo co np. jakichś tam transwestytów, koprofagów, zboczeńców. Nie rozmawiajmy o zboczeniach - dodał.

"Wprost nie zostałem wymieniony, ale jeśli mówi się o homoseksualizmie, że jest to uszkodzenie mózgu, choroba przenoszona genetycznie, bądź dewiacja to czuję się urażony" - powiedział PAP Legierski, przyznając, że jest gejem.

Legierski chce przeprosin, sprostowania i umieszczenia ich na stronach portalu kartuzy.info, gdzie pojawiły się cytaty z wypowiedzi kandydatów PRz. "Chciałbym także, by sąd zobowiązał ich do nie rozpowszechniania podobnych informacji" - dodał. (PAP)

bEivIRUJ

joko/ la/ woj/

bEivIRVe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)