Notowania

ochrona
14.05.2009 16:10

Pozew Schetyny o ochronę dóbr osobistych przeciwko Ziobrze

Do wydziału cywilnego Sądu Okręgowego w Krakowie wpłynął pozew o ochronę dóbr osobistych Grzegorza Schetyny przeciwko Zbigniewowi Ziobrze - poinformowano w czwartek PAP w biurze prasowym sądu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do wydziału cywilnego Sądu Okręgowego w Krakowie wpłynął pozew o ochronę dóbr osobistych Grzegorza Schetyny przeciwko Zbigniewowi Ziobrze - poinformowano w czwartek PAP w biurze prasowym sądu.

Wicepremier i minister SWiA Grzegorz Schetyna domaga się od Ziobry przeprosin za jego wypowiedź w Radiu Maryja z 17 marca. Chce także, by poseł wpłacił 30 tys. zł na fundację Ewy Błaszczyk "Akogo".

Przeprosiny miałyby zostać opublikowane w Radiu Maryja i Radiu Zet oraz w "Gazecie Wyborczej".

Według Schetyny, Ziobro naruszył jego dobra osobiste, mówiąc m.in., że Grzegorz Schetyna "z całą pewnością jest taką ciemną postacią, nie szarą eminencją, a ciemną postacią tego rządu"; "człowiekiem, o którym się mówi, że odpowiada za wszystkie takie ciemne sprawki, które są związane m.in. z nadużywaniem służb specjalnych przeciwko opozycji".

Powołując się również na wypowiedzi "niektórych posłów PO z kuluarów", Ziobro stwierdził, że jest to "człowiek od brudnych zadań, jego postać jest szczególna, więc jeżeli jest ktoś z nim związany, to rzeczywiście może potem cieszyć się później poczuciem bezkarności, takie są podejrzenia".

"To jest smutne, obraz tej polityki, która ma miejsce dzisiaj w kraju, że tego rodzaju interesy i takie względy mogą być ważniejsze od pewnej podstawowej uczciwości" - stwierdził poseł w Radiu Maryja.

Z tego powodu Grzegorz Schetyna domaga się w pozwie opublikowania oświadczenia, w którym "Zbigniew Ziobro przeprasza pana ministra Grzegorza Schetynę za to, że w swojej wypowiedzi nadanej na antenie RM w audycji radiowej +Aktualności dnia+ 17 marca podał nieprawdziwe, naruszające godność, cześć i dobre imię informacje sugerujące, że minister nadużywa pełnionej funkcji publicznej, w tym posługuje się służbami specjalnymi w sposób niezgodny z prawem oraz zapewnia osobom z kręgu swoich znajomych wyłączenie ich ewentualnej odpowiedzialności karnej, przez co pan minister został narażony na utratę zaufania potrzebnego do sprawowania urzędu wicepremiera, członka rządu RP".

Krakowski sąd nie wyznaczył jeszcze terminu rozprawy. (PAP)

hp/ wkr/ mow/

Tagi: ochrona, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz