Notowania

wiadomości
20.07.2012 13:45

Poznań: 17 tys. osób obejrzało filmy Animatora

Ponad 17 tys. osób obejrzało filmy pokazywane w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Festiwal zakończył się w czwartek w Poznaniu przyznaniem nagród, ale seanse odbywać się będą jeszcze do soboty.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ponad 17 tys. osób obejrzało filmy pokazywane w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Festiwal zakończył się w czwartek w Poznaniu przyznaniem nagród, ale seanse odbywać się będą jeszcze do soboty. *

Od 13 lipca, przez siedem dni, w różnych miejscach Poznania można było obejrzeć w sumie ponad 200 filmów z całego świata. Animator to największy festiwal filmu animowanego w Polsce.

"W tym roku pobiliśmy rekord frekwencyjny. Niektóre filmy musieliśmy powtarzać i organizować dodatkowe seanse. Projekcje odbywały się przy wypełnionych salach. Festiwal dobiegł końca, ale filmy animowane będzie można oglądać w Poznaniu jeszcze przez dwa dni" - powiedziała w piątek PAP rzeczniczka festiwalu Joanna Stankiewicz.

W piątek wieczorem zaprezentowane zostaną filmy nagrodzone w konkursie filmów animowanych, a w sobotę - prace zrealizowane przez dzieci podczas warsztatów Animator Jutra.

Towarzyszący festiwalowi konkurs filmów animowanych wygrał rosyjsko-chiński film "I saw mice burying a cat" w reżyserii Dymitry Gellera. Obraz ten zdobył główną nagrodę Złotego Pegaza oraz 45 tys. zł.

W konkursie uczestniczyło 56 filmów krótkometrażowych i pięć pełnometrażowych. Komisja selekcyjna wybrała je z ponad 650 propozycji nadesłanych z całego świata. (PAP)

rpo/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz