Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poznań: AWF będzie mieć nowy budynek dydaktyczny

0
Podziel się

Ponad 6 tys. metrów kwadratowych powierzchni będzie miał nowy budynek
dydaktyczny Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W piątek wmurowano akt erekcyjny pod
inwestycję.

bEiOSxcl

Ponad 6 tys. metrów kwadratowych powierzchni będzie miał nowy budynek dydaktyczny Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W piątek wmurowano akt erekcyjny pod inwestycję.

"Nowy budynek pozwoli w komfortowych warunkach uczyć się studentom z Wydziału Turystyki i Rekreacji, Zakładów Neurobiologii oraz Żywienia i Żywności, którzy do tej pory korzystali ze starych, zagrażających niekiedy bezpieczeństwu budynków i baraków" - powiedziała PAP rzeczniczka uczelni Mariola Dymarczyk.

Budowa będzie kosztować ponad 36 mln zł, z czego 75 proc. to środki z budżetu UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013; pozostałe 25 proc. przekazało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

bEiOSxcn

Obiekt ma mieć pięć kondygnacji i przyziemie. Cały budynek podzielono na dwie części: wysoką - z funkcją dydaktyczną i zapleczem, oraz przyziemie z częścią administracyjną i techniczną.

W nowym budynku znajdą się m.in. dwie klimatyzowane, wyposażone w sprzęt audiowizualny sale wykładowe po 160 m kw. każda oraz nowoczesne pomieszczenia zwierzętarni Zakładu Neurobiologii.

Studenci będą mogli korzystać z budynku już wiosną 2012 roku. Inwestycje realizuje Mostostal Warszawa S.A.

Na poznańskiej AWF studiuje ponad 5 tys. studentów na ośmiu kierunkach studiów, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, w Poznaniu i w filii uczelni w Gorzowie Wielkopolskim.(PAP)

bEiOSxct

kpr/ hes/

bEiOSxcO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)