Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poznań: Kwesta na rozbudowę hospicjum podczas meczu

0
Podziel się

Kilkudziesięciu wolontariuszy, m.in. wicewojewoda wielkopolski i piłkarze
Warty Poznań, będzie kwestować na rzecz rozbudowy Hospicjum Palium w Poznaniu podczas niedzielnego
meczu I ligi Warta Poznań - Sandecja Nowy Sącz.

bEiAXcOd

Kilkudziesięciu wolontariuszy, m.in. wicewojewoda wielkopolski i piłkarze Warty Poznań, będzie kwestować na rzecz rozbudowy Hospicjum Palium w Poznaniu podczas niedzielnego meczu I ligi Warta Poznań - Sandecja Nowy Sącz.

Kwesta jest częścią kampanii społecznej "Motyle dla hospicjum", która ma wspomóc działalność i rozbudowę poznańskiego hospicjum.

Pomysł zbierania datków wśród kibiców wyszedł od wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci. "Na mecze Warty przychodzi po kilkanaście tysięcy widzów. Pomyślałem, że jak każdy z nich wrzuci do skarbonek po kilka złotych, to uzbiera się słuszna kwota na wspomożenie działalności hospicjum. Nie boje się złej atmosfery wokół kibiców piłkarskich, bo większość kibiców to normalni ludzie" - powiedział podczas konferencji prasowej wicewojewoda Pacia.

bEiAXcOf

Z inicjatywy wicewojewody do akcji włączyli się działacze i piłkarze poznańskiej Warty.

"Zielona rewolucja (zielony to kolor klubu - PAP) w Warcie to nie tylko wyniki sportowe, to także pomoc innym. I my, jako klub, będziemy włączać się w podobne społeczne akcje" - powiedziała prezes klubu Izabella Łukomska-Pyżalska.

Piłkarze wyjdą na prezentację w specjalnych koszulkach akcji "Motyle dla hospicjum"; po meczu będą one licytowane na jednej z platform internetowych.

"Jeżeli pierwsza dama futbolu polskiego (prezes Łukomska-Pyżalska - PAP) i kibice Warty włączą się w tę akcję, to na pewno odniesiemy sukces" - powiedział szef hospicjum prof. Jacek Łuczak.

bEiAXcOl

W hospicjum są obecnie 24 miejsca stacjonarnej opieki całodobowej. W planach jest powstanie kolejnych 12. W najbliższym czasie ma zostać nadbudowane piętro nad oddziałem dziennego pobytu oraz ośrodek edukacji opieki paliatywnej. Koszt rozbudowy szacowany jest na 6 mln zł. Cześć tej kwoty będzie pochodzić z budżetu Ministerstwa Zdrowia i budżetu woj. wielkopolskiego. Reszta ma pochodzić z datków społecznych.

Rozbudowa oddziału i budowa ośrodka edukacyjnego ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Hospicjum Palium w Poznaniu istnieje od 25 lat. Jest największym Poznaniu ośrodkiem obejmującym kompleksową opieką paliatywną. Jest też miejscem edukacji i szkolenia kadry lekarzy, pielęgniarek, psychologów, rehabilitantów i innych w opiece paliatywno-hospicyjnej. (PAP)

kpr/ abr/

bEiAXcOG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)