Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.11.2012 18:44

Poznań: Lena Bretes-Dorożała dyrektorem TVP Poznań

Lena Bretes-Dorożała została powołana na stanowisko dyrektora TVP Poznań - poinformowała w poniedziałek TVP. Decyzje o jej powołaniu podjęła rada nadzorcza spółki na wniosek zarządu TVP.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Lena Bretes-Dorożała została powołana na stanowisko dyrektora TVP Poznań - poinformowała w poniedziałek TVP. Decyzje o jej powołaniu podjęła rada nadzorcza spółki na wniosek zarządu TVP. *

Lena Bretes-Dorożała jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (kierunek politologia i dziennikarstwo). Karierę dziennikarską zaczęła w Polskim Radiu "Merkury". Następnie w poznańskim oddziale Radia Zet, które następnie zmieniło nazwę na radio RMI FM, pracowała jako dziennikarka, wydawca, sekretarz redakcji i redaktor naczelny tego radia.

Z Telewizją Polską związana jest od 1998 r. Zaczynała pracę jako kierownik programu informacyjnego "Teleskop" w TVP Poznań.

Bretes-Dorożała od 2002 r. pracowała w Warszawie. Była jednym z głównych twórców programu informacyjnego "Kurier", nadawanego w TVP3 Regionalna. Pełniła też funkcję wydawcy "Wiadomości" i przez rok szefa redakcji "Wiadomości". Była również sekretarzem redakcji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Od lutego 2009 r. do 5 lutego 2012 r. była dyrektorem TVP Poznań. Od 6 lutego 2012 r., po wygaśnięciu kontraktu, pełniła obowiązki dyrektora TVP Poznań.

Od 1998 r. pracuje jako wykładowca na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.(PAP)

kpr/ itm/ ura/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz