Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poznań: Pikieta ratowników medycznych

0
Podziel się

Kilkudziesięciu ratowników medycznych z Koła,
Turku i Szamotuł (Wielkopolska) pikietowało w piątek przed
Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim. "Chcemy jak najszybszego
zakończenia negocjacji z NFZ w sprawie usług ratownictwa
medycznego w naszych powiatach" - powiedział PAP jeden z
uczestników pikiety, Michał Piątek.

bEgigQMR

Kilkudziesięciu ratowników medycznych z Koła, Turku i Szamotuł (Wielkopolska) pikietowało w piątek przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim. "Chcemy jak najszybszego zakończenia negocjacji z NFZ w sprawie usług ratownictwa medycznego w naszych powiatach" - powiedział PAP jeden z uczestników pikiety, Michał Piątek.

Wielkopolski NFZ zadeklarował, że rozstrzygnie konkurs na świadczenie usług medycznych do 31 maja. Ze względu na konieczność wyjaśnienia wszystkich niejasności odnoszących się do złożonych ofert termin został zmieniony na 22 czerwca.

"Jesteśmy zaniepokojeni zmianą terminu - chcemy jak najszybciej poznać wyniki konkursu" - powiedział PAP Piątek.

bEgigQMT

Z protestującymi spotkał się wojewoda wielkopolski Piotr Florek. "Rokowania prowadzi NFZ, ja tylko nadzoruję system na podstawie rozstrzygnięć Funduszu" - powiedział ratownikom Florek.

Po spotkaniu z wojewodą ratownicy złożyli w wielkopolskim NFZ petycję w sprawie jak najszybszego zakończenia procedur konkursowych.

28 lutego NFZ w Poznaniu rozstrzygnął konkurs na nowych świadczeniodawców usług ratownictwa medycznego. Konkursy ogłoszono po tym, jak część przyszpitalnych oddziałów ratowniczych nie podpisała aneksów do wieloletnich umów. W Kole i Turku konkurs wygrało Pogotowie Ratunkowe z Konina, w Szamotułach - prywatna firma. Instytucje, które przegrały, złożyły odwołania do NFZ w Warszawie.

Po marcowych protestach ratowników w Poznaniu, Turku i Warszawie, NFZ w Warszawie uchylił wyniki konkursu z lutego i nakazał ponowne przeprowadzenie rokowań. Powodem uchylenia były niejasności wokół obowiązku rejestracji miejsc wyczekiwania karetek, co mogło osłabić pozycje niektórych oferentów.

bEgigQMZ

Po zakończeniu rokowań 22 czerwca - wybrane podmioty rozpoczną swoją działalność od 1 sierpnia 2009 r. (PAP)

kpr/ bno/ jbr/

bEgigQNu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)