Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poznań: Powstaje Centrum Mechatroniki, Biomechaniki i Nanoinżynierii

0
Podziel się

Do 2011 roku potrwa budowa Centrum Mechatroniki, Biomechaniki i
Nanoinżynierii Politechniki Poznańskiej. We wtorek wmurowany został kamień węgielny pod budowę
inwestycji.

bEgnWlBx

Do 2011 roku potrwa budowa Centrum Mechatroniki, Biomechaniki i Nanoinżynierii Politechniki Poznańskiej. We wtorek wmurowany został kamień węgielny pod budowę inwestycji.

Jak powiedział we wtorek PAP prof. Karol Nadolny, prorektor Politechniki Poznańskiej, na studentów w nowym centrum będzie czekała świetna kadra a budynek wyposażony będzie w najnowocześniejszą infrastrukturę technologiczną, techniczną i informatyczną.

"Chodziło nam o rozszerzenie i zintensyfikowanie kształcenia studentów o charakterze interdyscyplinarnym. Mechatronika, biomechanika i nanoinżynieria spełniają ten warunek, bo korzystają z wiedzy wielu innych nauk podstawowych. Chcieliśmy też stworzyć lepsze warunki lokalowe" - powiedział PAP prof. Nadolny

bEgnWlBz

Inwestycja będzie kosztowała ok. 60 mln zł. Znaczna część pieniędzy pochodzić będzie ze środków unijnych.

W budynku powstanie prawie 4 tys. nowych miejsc dydaktycznych. Łączna powierzchnia dydaktyczna wynosić będzie 13 tys. mkw.

Realizowany budynek Centrum to obiekt o zwartej, pięcio- i częściowo dwukondygnacyjnej bryle. Na każdej kondygnacji zaprojektowane zostały przestrzenne hole z siedziskami w zieleni, a na dachu części dwukondygnacyjnej planuje się urządzenie zielonego tarasu.

Wszystkie kondygnacje i pomieszczenia będą dostępne dla osób niepełnosprawnych. (PAP)

bEgnWlBF

rpo/ abe/ jra/

bEgnWlCa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)