Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poznań: Psycholog L. Gapik prawomocnie skazany za molestowanie pacjentek

0
Podziel się:

Sąd Okręgowy w Poznaniu utrzymał w środę w mocy wyrok skazujący na cztery
lata więzienia psychologa Lechosława Gapika. Terapeuta został skazany za molestowanie seksualne
sześciu pacjentek.

bEDyNDcl

Sąd Okręgowy w Poznaniu utrzymał w środę w mocy wyrok skazujący na cztery lata więzienia psychologa Lechosława Gapika. Terapeuta został skazany za molestowanie seksualne sześciu pacjentek.

Wyrok jest prawomocny.

W kwietniu Sąd Rejonowy w Poznaniu skazał go na cztery lata więzienia. Zakazał też przez sześć lat wykonywania zawodu psychoterapeuty oraz prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie psychoterapii i seksuologii.

bEDyNDcn

Lechosław Gapik (zgodził się na publikowanie nazwiska) zaskarżył wydany w kwietniu wyrok, domagając się uniewinnienia. W środę sąd okręgowy uznał, że złożone przez niego apelacje są bezzasadne.

Sąd utajnił ogłoszenie uzasadnienia wyroku.

Terapeuta był oskarżony o molestowanie seksualne swoich pacjentek. Miał m.in. dotykać ich piersi i ud oraz innych miejsc intymnych.

Postępowanie w sprawie molestowania pacjentek prokuratura prowadziła od marca 2010 r. Terapeutę oskarżono o sześć przestępstw dotyczących "doprowadzenia podstępem do poddania się innej czynności seksualnej".

bEDyNDct

Według pacjentek, wypowiadających się w reportażu TVN w marcu 2010 r., Gapik miał je molestować w czasie wizyt terapeutycznych, wprowadzać w stan hipnozy i dotykać miejsc intymnych.

Lechosław Gapik, odnosząc się do stawianych mu zarzutów, powiedział, że stosuje "specyficzną, autorską formę terapii behawioralnej, opracowaną przez niego na podstawie posiadanej wiedzy teoretycznej i wieloletniego doświadczenia klinicznego". Podkreślił, że sam był biegłym sądowym i potrafi ocenić, kiedy zachowanie jest, a kiedy nie jest, molestowaniem seksualnym. (PAP)

rpo/ bno/ jra/

bEDyNDcO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)