Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poznań: Rec otrzymał nagrodę Fundacji Kultury Polskiej i UAM

0
Podziel się:

Wojciech Rec otrzymał w piątek wieczorem nagrodę Fundacji Kultury Polskiej i
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Nagroda przyznawana jest za budowanie społeczeństwa
obywatelskiego w dziedzinie kultury.

bEsvxfLp

Wojciech Rec otrzymał w piątek wieczorem nagrodę Fundacji Kultury Polskiej i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Nagroda przyznawana jest za budowanie społeczeństwa obywatelskiego w dziedzinie kultury.

Uroczystość odbyła się w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podczas koncertu "C na dobry początek" w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Poznańskiej pod batutą wenezuelskiego dyrygenta Rafaela Payare'a.

Nagroda przyznawana jest każdego roku za "Budowanie społeczeństwa obywatelskiego w dziedzinie kultury". Rec otrzymał statuetkę wykonaną przez prof. Krzysztofa Nitscha, którą wręczył prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Zbigniew Pilarczyk.

bEsvxfLr

Reca wyróżniono za wybitną działalność na rzecz społeczeństwa obywatelskiego oraz pracę w stowarzyszeniu "Na górze" oraz animowanie kultury w Chodzieży.

Podczas uroczystości wręczono także "Małą Nagrodę" Rady Fundacji, której laureata wskazał nagrodzony przez Fundację Kultury Polskiej Wojciech Rec. Stypendium w wysokości 5 tys. złotych otrzymała Małgorzata Kluczyńska. Jak zaznaczono, została wyróżniona za propagowanie twórczości artystycznej poprzez rozwijanie warsztatu i osobowości artystycznej.

Nagrodę przyznano po raz czwarty. (PAP)

mat/ abe/

bEsvxfLS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)