Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poznań: Rozpoczął się proces szefów Market Pozperito

0
Podziel się:

Proces czterech członków zarządu spółki Market
Pozperito rozpoczął się w czwartek w Poznaniu. Oskarżeni, wśród
których jest Zdzisław S. - obecny dyrektor Wojewódzkiego Urzędu
Pracy - w ciągu trzech lat wyłudzili od dostawców towary wartości
60 mln złotych.

Proces czterech członków zarządu spółki Market Pozperito rozpoczął się w czwartek w Poznaniu. Oskarżeni, wśród których jest Zdzisław S. - obecny dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy - w ciągu trzech lat wyłudzili od dostawców towary wartości 60 mln złotych.

Czterem oskarżonym prokuratura zarzuca, że w latach 1998-2000 zamówili w ponad 400 firmach towary i usługi za ponad 60 mln zł i nie zapłacili za nie. Oprócz wyłudzeń, prokuratura zarzuca oskarżonym niegospodarność i działanie na szkodę ponad 500 wierzycieli spółki.

Niegospodarność polegała - zdaniem prokuratury - na tym, że zarząd spółki zdecydował o zakupie spółki o wartości 22 mln zł, ze zobowiązaniami sięgającymi 29 mln zł.

Śledztwo w tej sprawie trwało ponad 5 lat. Wszczęto je na podstawie doniesień oszukanych przez spółkę "Market Pozperito" firm. Wszystkim oskarżonym grozi kara do 10 lat więzienia.

Dyrektor WUP Zdzisław S., mimo prośby marszałka Województwa Wielkopolskiego, nie zrezygnował ze stanowiska. Marszałek zapowiedział "podjęcie innych czynności prawnych" w celu usunięcia go ze stanowiska.(PAP)

kpr/ pz/ woj/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)