Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poznań: Rozpoczęła się rozbudowa Instytutu Logistyki i Magazynowania

0
Podziel się

Ponad 21 mln zł będzie kosztować rozpoczęta w marcu rozbudowa Instytutu
Logistyki i Magazynowania w Poznaniu. Budowa zostanie zrealizowana w stanie surowym do końca
października, a zakończenie całej inwestycji ma nastąpić w grudniu 2012 r.

bEhDMJSJ

Ponad 21 mln zł będzie kosztować rozpoczęta w marcu rozbudowa Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu. Budowa zostanie zrealizowana w stanie surowym do końca października, a zakończenie całej inwestycji ma nastąpić w grudniu 2012 r.

Inwestycja realizowana jest w centrum miasta. "Obejmuje powstanie nowoczesnego budynku laboratoryjno-biurowego na potrzeby Krajowego Centrum Innowacji w Logistyce i e-Gospodarce" - poinformowała we wtorek PAP Ilona Kużaj-Aydar z Instytutu Logistyki i Magazynowania.

Jak podała, bryła budynku będzie się składać z dwóch części: przeszklonego atrium i części biurowej. Obiekt będzie miał cztery kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Na parterze zostanie ulokowana część laboratoryjna, a na piętrach pomieszczenia biurowe i sale szkoleniowe. W części podziemnej będzie parking na 61 pojazdów i pomieszczenia techniczne.

bEhDMJSL

Prace przy budowie Instytutu rozpoczęły roboty rozbiórkowe i ziemne, które potrwają do końca maja. "Późniejsze prace ziemne i fundamentowe będą wymagały zastosowania technologii zapewniającej zachowanie stateczności istniejącej konstrukcji podziemnej byłego nabrzeża portowego" - wyjaśniła Kużaj-Aydar.

Kubatura budynku wyniesie 16 tys. m sześc., a powierzchnia użytkowa niemal 4,8 tys. m kw.

Instytut Logistyki w Poznaniu realizuje prace badawczo-rozwojowe i usługi doradcze, podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw. Pełni rolę organizacji krajowej wdrażającej do praktyki gospodarczej globalne standardy wykorzystujące najnowsze technologie.

"W swoim systemie skupia w Polsce ponad 18 tys. firm, a na rynku europejskim działa w roli koordynatora i partnera projektów UE z obszaru logistyki i gospodarki elektronicznej" - poinformowała Kużaj-Aydar.(PAP)

bEhDMJSR

zak/ kpr/ je/ gma/

bEhDMJTm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)