Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poznań: Sąd rozpatruje sprawę wyborczą Zwiefki przeciw redemptorystom

0
Podziel się

Sąd Okręgowy w Poznaniu rozpatruje we wtorek
wyborczy pozew europosła PO Tadeusza Zwiefki przeciwko
Warszawskiej Prowincji Redemptorystów. Zwiefka domaga się
przeprosin za naruszenie jego dóbr przez Jerzego Roberta Nowaka w
Radiu Maryja, którego nadawcą jest Zgromadzenie Redemptorystów.

bEivLxKd

Sąd Okręgowy w Poznaniu rozpatruje we wtorek wyborczy pozew europosła PO Tadeusza Zwiefki przeciwko Warszawskiej Prowincji Redemptorystów. Zwiefka domaga się przeprosin za naruszenie jego dóbr przez Jerzego Roberta Nowaka w Radiu Maryja, którego nadawcą jest Zgromadzenie Redemptorystów.

Na rozprawie stawił się Tadeusz Zwiefka, prowincję reprezentują pełnomocniczki.

Jerzy Robert Nowak zarzucił eurodeputowanemu, że sprzeciwił się wpisaniu rotmistrza Witolda Pileckiego do dokumentu PE "Świadomość europejska - totalitaryzm" i ustanowieniu 25 maja (dzień jego śmierci) Dniem Walki z Totalitaryzmem. Przypomniał też informację niemieckiej telewizji, wg której Zwiefka zamiast uczestniczyć w obradach PE pobrał dietę poselską i wyjechał do Polski.

bEivLxKf

Europoseł podkreśla, że w sprawie rotmistrza Pileckiego europosłowie PO popełnili błąd, ale potem doprowadzili do naniesienia stosownej poprawki. Odrzucił także zarzut nadużycia przy rozliczaniu diet poselskich.

Adwokat Zwiefki przedstawił przed sądem dokument świadczący o tym, że europoseł dokonał korekty swojego głosowania w PE w sprawie rtm. Pileckiego. Jak stwierdził, materiał zawarty w audycji jest "inną formą agitacji wyborczej" i jako taki podlega przepisom o procesie w trybie wyborczym. Nie zgadzają się z tym pełnomocniczki prowincji redemptorystów.

Proces miał się początkowo toczyć przed sądem w Toruniu, jednak został przeniesiony do Poznania ze względu na fakt, że Zwiefka mieszka w podpoznańskim Puszczykowie. O tzw. właściwości miejscowej sądu w sprawach wyborczych decyduje miejsce zamieszkania wnioskodawcy.

Zwiefka ubiega się o reelekcję do PE w okręgu kujawsko-pomorskim. (PAP)

bEivLxKl

rpo/ par/ mag/

bEivLxKG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)