Notowania

wiadomości
10.03.2011 08:30

Poznań: W sobotę II edycja targów Aktywni 50+

Kompleksową ofertę dotyczącą pracy, wypoczynku i zdrowia dla osób, które ukończyły 50. rok życia, będzie można poznać podczas rozpoczynających się w sobotę w Poznaniu targów Aktywni 50+. Swoją ofertę przedstawi blisko 100 wystawców.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kompleksową ofertę dotyczącą pracy, wypoczynku i zdrowia dla osób, które ukończyły 50. rok życia, będzie można poznać podczas rozpoczynających się w sobotę w Poznaniu targów Aktywni 50+. Swoją ofertę przedstawi blisko 100 wystawców.

Na targach prezentowane będą produkty i usługi przygotowane specjalnie z myślą o dojrzałych klientach: od propozycji form wypoczynku po ofertę instytucji finansowych.

"Można tu będzie zobaczyć nie tylko to, co osobom dojrzałym oferuje rynek, ale także poznać różnorodne propozycje organizacji pozarządowych i poznańskich jednostek miejskich" - poinformowała w czwartek PAP Małgorzata Czubak, dyrektor targów.

Goście będą mogli podczas imprezy zadbać o swoje zdrowie i kondycję, korzystając z targowej oferty bezpłatnych badań profilaktycznych: poziomu cukru we krwi, poziomu cholesterolu, trójglicerydów, pomiaru ciśnienia tętniczego, a także procentowego pomiaru zawartości tkanki tłuszczowej.

Specjaliści udzielać będą porad diabetycznych i dietetycznych. Panie będą mogły wykonać badania mammograficzne. Ci, którzy zainteresowani są modą i urodą, będą mogli skorzystać z konsultacji z kosmetyczkami i wizażystkami.

W czasie warsztatów artystycznych i edukacyjnych seniorzy będą mogli rozwijać swoje pasje i talenty. Wysłuchać będzie można prelekcji dotyczących m.in. zdrowia, bezpieczeństwa, wolontariatu 50+. Dla tych, którzy poszukują pracy, zostaną zorganizowane warsztaty, a w punkcie doradztwa zawodowego będzie można indywidualnie porozmawiać z doradcami.

Zorganizowane zostaną także specjalne przestrzenie sportowe, na których odbywać się będą pokazy i zajęcia szkoleniowe z różnych dyscyplin. Są wśród nich: qigong leczniczy, czyli starochińskie ćwiczenia usprawniające, joga, zajęcia taneczno-ruchowe, choreoterapia, nordic walking, tai chi i aerobic.

Wystawom i warsztatom będą towarzyszyły koncerty. Zaplanowano występy: duetów operetkowych, zespołu wokalnego Affabre Concinui, Chóru Kameralnego UAM w repertuarze Kabaretu Starszych Panów oraz Haliny Kunickiej i Ireny Santor, przy akompaniamencie Czesława Majewskiego.

Aktywni 50+ to pierwsze takie targi w Polsce. Według organizatorów seniorzy są atrakcyjną grupą konsumentów, która stale rośnie, zmienia się jej mentalność i styl życia, a co za tym idzie - zakres potrzeb.

"A zasoby finansowe tej grupy wzrastają. Według danych MTP Polacy powyżej 50 roku życia mają miesięcznie do dyspozycji 10,4 mld zł. Uwzględniając emerytów, którzy wg firmy doradczej Deloitte wnoszą na rynek 7 mld zł, okazuje się, że co miesiąc konsumenci 50+ mogą wydawać co najmniej 17,4 mld zł" - powiedziała PAP dyrektor Czubak.

Targi zakończą się w niedzielę.(PAP)

kpr/ je/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz