Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poznań: Złote Koziołki dla najlepszych filmów festiwalu Ale Kino!

0
Podziel się:

Złote Koziołki - główne nagrody 31. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego
Widza Ale Kino! otrzymały obrazy: "Rakieta", "Rozkwitające", "Gdy chłopcy dorastają" i "Franek".
Werdykt głoszono w sobotę w Poznaniu.

Złote Koziołki - główne nagrody 31. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! otrzymały obrazy: "Rakieta", "Rozkwitające", "Gdy chłopcy dorastają" i "Franek". Werdykt głoszono w sobotę w Poznaniu.

Trwający od początku grudnia festiwal zakończy się w niedzielę. W jego trakcie można było zobaczyć prawie 150 filmów z kilkudziesięciu krajów świata.

Jak poinformowała w sobotę w imieniu organizatorów festiwalu Małgorzata Bower, jury międzynarodowe filmów pełnometrażowych przyznało Złote Koziołki dla najlepszego filmu pełnometrażowego dla dzieci australijskiej produkcji "Rakieta" w reżyserii Kim Mordaunt. Najlepszym pełnometrażowym filmem dla młodzieży okazał się film "Rozkwitające". Międzynarodową produkcję wyreżyserowali Nana Ekvtimishvili i Simon Gross.

Jury międzynarodowe filmów krótkometrażowych nagrodziło Złotymi Koziołkami dla najlepszego filmu krótkometrażowego produkcję z Holandii "Gdy chłopcy dorastają" w reżyserii Charlotte van Otterloo. Złote Koziołki otrzymał też krótkometrażowy polski film "Franek" w reżyserii Bartka Tryzny.

Nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Filmu dla Dzieci ECFA otrzymał film "Shell" w reżyserii Scotta Grahama.

Swoje nagrody przyznawali też jurorzy jury młodych i jury dziecięcego, a także nauczyciele i Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Platynowymi Koziołkami - nagrodą specjalną Ale Kino! nagrodzeni zostali w tym roku Bolek i Lolek - bohaterowie jednego z najsłynniejszych polskich seriali animowanych dla dzieci. Pierwszego dnia festiwalu nagrodę odebrał prezes Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Przez cały tydzień w Poznaniu prezentowano produkcje pełnometrażowe i krótkometrażowe m.in. z Gruzji, Australii, Tunezji, Kuby i Egiptu.

I Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży został zorganizowany w 1969 roku. Do połowy lat 90. ubiegłego wieku był imprezą o charakterze krajowym. Pod obecną nazwą działa od 1996 roku, a jej najważniejszą częścią jest międzynarodowy konkurs.

Organizatorem festiwalu jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. (PAP)

rpo/ amac/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)