Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poznański uniwersytet ma nową halę sportową

0
Podziel się

O nową halę sportową z widownią dla 1000 osób wzbogacił się poznański
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Uczelnia zainaugurowała w piątek nowy rok akademicki.

bEiSdMid

O nową halę sportową z widownią dla 1000 osób wzbogacił się poznański Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Uczelnia zainaugurowała w piątek nowy rok akademicki.

Hala jest zlokalizowana na Kampusie UAM na Morasku i połączona z wcześniej wzniesioną pływalnią uniwersytecką. Obok hali wybudowano dwa korty tenisowe oraz parking. Koszt inwestycji to 34 mln zł.

Główną część hali stanowi boisko sportowe o wymiarach parkietu 1,5 tys. m kw. z widownią stałą na 700 osób z możliwością zamontowania dalszych 300 miejsc na trybunie teleskopowej ze składanymi siedziskami.

bEiSdMif

Jak przypomniał w piątek podczas inauguracji nowego roku akademickiego rektor uczelni, prof. Bronisław Marciniak, wkrótce do użytku oddany zostanie budynek naukowo-dydaktyczny Kolegium UAM w Pile. Wartość tej inwestycji szacowana jest na ponad 45 mln zł. Trwają też przygotowania do otwarcia nowej siedziby Wydziału Prawa i Administracji.

Prof. Marciniak podkreślił, że w minionym roku uczelnia wydała na inwestycje i remonty rekordową sumę 150 mln zł. Jak dodał, kolejne inwestycje są możliwe, dzięki dodatkowym pieniądzom z waloryzacji wieloletniego programu modernizacji uczelni.

"Uniwersytet otrzymał dodatkowe 189 mln zł na inwestycje. Dzięki tym środkom dokończymy Wydział Chemii, wybudujemy Wydział Humanistyczny i domy akademickie. Rozbudowane zostaną obiekty sportowe na Kampusie Morasko oraz ośrodek zamiejscowy w Pile i Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu" - powiedział.

Na poznańskim uniwersytecie studiuje prawie 48 tys. osób. W roku akademickim 2010/2011 o przyjęcie starało się blisko 40 tys. osób. Na I rok studiów przyjętych zostało ponad 17 tys. osób. Na UAM studenci kształcą się na 51 kierunkach i w 171 specjalnościach.

bEiSdMil

W tym roku największym zainteresowaniem cieszyła się filologia norweska, gdzie o jedno miejsce starało się ponad 13 kandydatów. Niewiele mniejszym powodzeniem cieszyły się filologia szwedzka, psychologia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz japonistyka. (PAP)

rpo/ ls/ mag/

bEiSdMiG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)