Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.01.2014 17:16

Poznańskie lotnisko obniża opłaty za usługi

Port lotniczy Poznań Ławica obniża opłaty: za lądowanie samolotów, postojową oraz pasażerską dla przewoźników, którzy mają duży ruch pasażerski - decyzja ta ma doprowadzić do większego zainteresowania przewoźników poznańskim lotniskiem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Port lotniczy Poznań Ławica obniża opłaty: za lądowanie samolotów, postojową oraz pasażerską dla przewoźników, którzy mają duży ruch pasażerski - decyzja ta ma doprowadzić do większego zainteresowania przewoźników poznańskim lotniskiem.

"Proponowane zniżki znacząco obniżą koszty operowania przewoźników na naszym lotnisku, co powinno poprawić warunki negocjacji z liniami lotniczymi i przyczynić się do rozwoju ruchu na naszym lotnisku" - poinformowała PAP Kierownik Działu Marketingu i Siatki Połączeń w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica Elwira Rostowska.

Obniżki opłat zależą od liczby lotów i przewożonych pasażerów. Z maksymalnych zniżek mogą skorzystać przewoźnicy, którzy mają ok. 150 tys. odlatujących pasażerów oraz 1 850 lądowań rocznie. Dla nich opłata za lądowanie maleje z 50 do 5,13 złotych za tonę, a pobierana przez port opłata za pasażera odlatującego z 35 do 1,43 złotych.

Kolejną motywacją dla linii lotniczych jest zniżka w wysokości 99 proc. od kwoty 10 złotych za każdą rozpoczętą tonę maksymalnej masy startowej statku powietrznego oraz za każde rozpoczęte 24 godziny postoju dla przewoźników, którzy mają w Poznaniu swoją bazę.

"Nowa polityka handlowa to zachęta i motywacja dla linii lotniczych, by otwierały nowe kierunki z Poznania, jak również intensyfikowały liczbę rejsów na trasach już obsługiwanych. Możemy pozwolić sobie na oferowanie zniżek przewoźnikom za sprawą nowej infrastruktury terminalowej, generującej tzw. przychody pozalotnicze. Działalność komercyjna, po rozbudowie terminalu możliwa w o wiele szerszym zakresie, to baza dla nowego cennika opłat lotniskowych" - powiedział prezes Ławicy Mariusz Wiatrowski.

Z Poznania regularne połączenia lotnicze organizuje pięciu przewoźników: PLL LOT, Lufthansa, SAS, Eurolot oraz dwie niskokosztowe: Ryan Air i Wizz Air. W kwietniu dołączy linia Etihad Regional. W tygodniu z Poznania wylatuje nawet do 165 samolotów na regularnych liniach. W 2013 roku poznańskie lotnisko obsłużyło około 1,4 mln pasażerów.(PAP)

kpr/ je/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz