Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier będzie do dyspozycji komisji hazardowej

0
Podziel się

Donaldowi Tuskowi zależy na tym, by było to w miarę szybko.

Premier będzie do dyspozycji komisji hazardowej
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
bDJDzyol

Rzecznik rząduPaweł Graśzapowiedział, że premierDonald Tusk_ będzie do dyspozycji komisji śledczej badającej aferę hazardową wtedy, kiedy uzna ona to za stosowne _. Jak mówił, premierowi zależy na tym, _ by było to w miarę szybko _.

Graś zaznaczył, że premier nie kontaktuje się z członkami komisji z oczywistego względu, czyli dlatego, iż będzie zeznawał przed komisją jako świadek. - _ Wielokrotnie podkreślał, że komisja jest autonomiczna w swoich działaniach, postępowaniu i oczywiście się przed nią stawi, jeśli zostanie przez komisję poproszony _ - powiedział rzecznik rządu.

Jego zdaniem, dobrze się stało, że prace komisji śledczej nabrały tempa. _ Wszystkim uczestnikom tych wydarzeń zależało bardzo na tym, aby prace ruszyły, trwały i aby przesłuchania odbywały się jak najszybciej _ - podkreślił.

bDJDzyon

*Nowa ustawa hazardowa *przewiduje m.in. stopniową likwidację hazardu na automatach o niskich wygranych poza kasynami, zakaz urządzania wideoloterii, znaczny wzrost podatków od hazardu i ograniczenia w reklamie hazardu. Pod koniec listopada prezydentLech Kaczyńskipodpisał tę ustawę, a następnie skierował do Trybunału Konstytucyjnego.
Zapytany, kiedy bilingi rozmów Donalda Tuska mają szansę być przekazane śledczym powiedział, że nie wie, i że w tej sprawie należy pytać prokuraturę, czy inne instytucje, które się tym zajmują. _ To nie jest decyzja, ani pana premiera, ani Kancelarii Premiera _ - zaznaczył.

Graś powiedział, że do dyspozycji sejmowych śledczych jest księga wyjść i wejść z kancelarii premiera. _ - To na pewno jest do dyspozycji komisji, to nie jest żadna tajna wiedza. Jeśli komisja sobie tego zażyczy oczywiście to, czym Kancelaria dysponuje, otrzyma _ - zaznaczył.

Jak mówił, Kancelaria współpracuje z komisją bardzo dobrze, na bieżąco przesyła wszelkie informacja, o które sejmowi śledczy proszą.

We wtorek na posiedzeniu komisji śledczejBartosz Arłukowiczz Lewicy zgłosił wniosek m.in. o przekazanie członkom komisji bilingów premiera Donalda Tuska, a także o udostępnienie książki wejść i wyjść z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za 2009 rok.

bDJDzyot

[

Podatek z hazardu miał wesprzeć Euro 2012 ]( http://news.money.pl/artykul/rostowski;podatek;z;hazardu;mial;wesprzec;euro;2012,210,0,576210.html )
W ocenie Grasia, najważniejsze jest to, iż nowa ustawa hazardowa została uchwalona, a przy okazji tego pokazano, że nad ustawami można pracować szybko i sprawnie. Jego zdaniem, _ w jakiejś mierze cała afera hazardowa przyspieszyła tempo prac i pozwoliła ten problem hazardu raz i definitywnie uregulować _. Graś dodał, że tym razem lobbystom nie udało się tego procesu zahamować.

_ - A jak pokazują wyniki prac komisji, w przeszłości wielokrotnie lobbyści byli tutaj skuteczni _ - mówił rzecznik rządu.

bDJDzyou
bDJDzyoO
Źródło:
KOMENTARZE
(0)