Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier: kto chce budować sukces na kłamstwie - zawsze przegra

0
Podziel się

Jeśli ktoś chce cynicznie i świadomie
budować swój sukces na kłamstwie, zawsze przegra - ocenił premier
Donald Tusk, komentując decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie, który
zakazał w czwartek rozpowszechniania spotu PiS pt. "Kolesie" i
nakazał przeproszenie PO.

bEiwAaDF

*Jeśli ktoś chce cynicznie i świadomie budować swój sukces na kłamstwie, zawsze przegra - ocenił premier Donald Tusk, komentując decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie, który zakazał w czwartek rozpowszechniania spotu PiS pt. "Kolesie" i nakazał przeproszenie PO. *

"Na kłamstwie niech nikt nie próbuje budować zwycięstwa wyborczego. Można błądzić, można się pomylić (...). Nikt nie ma monopolu na rację, ale jeśli ktoś chce cynicznie i świadomie budować swój sukces na kłamstwie - zawsze przegra" - ocenił szef rządu w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie.

PiS w piątek ma odwołać się od orzeczenia sądu.

bEiwAaDH

Sąd zakazał PiS rozpowszechniania nieprawdziwej informacji w spocie, jakoby rząd zwalniał stoczniowców, załatwiał firmie senatora Tomasza Misiaka zlecenie na 48 mln zł, a żonie ministra Aleksandra Grada zlecenie na 50 mln zł, jak również informacji sugerującej, jakoby prezydent Warszawy przyznała "swoim ludziom" nagrody w wysokości 58 milionów złotych.

Sąd orzekł też, że komitet wyborczy PiS ma przeprosić Platformę Obywatelską za naruszenie jej dobrego imienia oraz wprowadzenie wyborców w błąd. Nakazał komitetowi wyborczemu PiS opublikowanie w terminie 48 godzin od uprawomocnienia się orzeczenia, płatnego ogłoszenia (przeprosin) na antenie TVN24, TVN, TVP1, Polsat News, Polsat, pomiędzy godz. 20 a 22.(PAP)

ann/ ura/

bEiwAaEi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)