Notowania

wiadomości
27.04.2012 14:33

Premier o rozbiciu gangu: mamy dług wdzięczności wobec policji

W imieniu wszystkich Polaków mam taki dług wdzięczności wobec policji, która nie zawsze w łatwych warunkach bardzo ciężko pracuje - mówił w piątek premier Donald Tusk, odnosząc się do rozbicia przez CBŚ gangu z Poznania handlującego bronią i narkotykami.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W imieniu wszystkich Polaków mam taki dług wdzięczności wobec policji, która nie zawsze w łatwych warunkach bardzo ciężko pracuje - mówił w piątek premier Donald Tusk, odnosząc się do rozbicia przez CBŚ gangu z Poznania handlującego bronią i narkotykami. *

Premier nawiązując do akcji, o której policja poinformowała w piątek, powiedział, że "to jest kolejny rezultat ciężkiej pracy polskich policjantów".

"Rozbicie przez policję dużego groźnego gangu w Poznaniu to tylko kolejny etap pracy, która przebiega ciszej, tak jak się umówiliśmy kilka lat temu. Służby, na które mam wpływ starają się unikać medialnego rozgłosu dotyczące i ich pracy" - mówił premier.

Dodał, że te efekty widać jednak w statystykach, mimo że nowe kierownictwo policji stara się od nich odchodzić, by nie przykrywać w ten sposób błędów funkcjonariuszy.

"Wykrywalność przestępstw w roku 2011 osiągnęła prawie 69 proc. i to jest taki regularny wzrost od 58 proc. w 2005 r. Dość radykalnie maleje liczba zabójstw - w 2005 r. było ich prawie 1000 w 2011 r - 650. Postęp jest wyraźny" - zaznaczył Tusk.

CBŚ zatrzymała w sumie 22 członków zorganizowanej grupy przestępczej z Poznania. Gang zajmował się handlem narkotykami, bronią i m.in. wprowadzaniem do obiegu fałszywych pieniędzy.

Podczas przeszukań domów i różnych innych miejsc zajmowanych przez podejrzanych zabezpieczono 25 luksusowych kradzionych samochodów (bmw, porsche), ale również 1,5 kg amfetaminy, 5 szt. broni (pistolety, strzelba), ponad 1000 szt. amunicji. Wartość odzyskanych aut szacowana jest na 5 mln złotych. W głównej "dziupli" urządzonej w wynajmowanych obiektach w miejscowości leżącej nieopodal Obornik zabezpieczono aż sześć aut marki BMW niedawno skradzionych w Niemczech i Polsce. (PAP)

pru/ bos/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz