Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier o zespole Macierewicza: niebezpieczny dla Polski kabaret

0
Podziel się:

Premier Donald Tusk powiedział w poniedziałek, że zespół ds. katastrofy
smoleńskiej Antoniego Macierewicza to "niebezpieczny dla Polski kabaret". Jak zaznaczył, nie jest w
stanie udawać, że poważnie traktuje Macierewicza i jego zespół.

bEEeGzuJ

Premier Donald Tusk powiedział w poniedziałek, że zespół ds. katastrofy smoleńskiej Antoniego Macierewicza to "niebezpieczny dla Polski kabaret". Jak zaznaczył, nie jest w stanie udawać, że poważnie traktuje Macierewicza i jego zespół.

Premier był pytany na konferencji prasowej w Gdyni, czy jego zdaniem powinno dojść do konfrontacji zespołu smoleńskiego przy KPRM oraz parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej. Do eksperckiej debaty ws. przyczyn katastrofy Tu-154M w Smoleńsku, w której mieliby wziąć członkowie zespołów Macieja Laska i Antoniego Macierewicza, wezwał prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber.

"Nie ma czegoś takiego jak komisja Macierewicza, jest z całą pewnością trwający od lat niebezpieczny dla Polski i nieśmieszący przynajmniej mnie kabaret w reżyserii pana Antoniego Macierewicza" - odpowiedział premier.

bEEeGzuL

"Ja odpowiadam za państwo, a nie za ambicje polityków, którzy są w stanie zrobić najdziwniejszą rzecz albo najbardziej niebezpieczną rzecz wyłącznie dla własnego interesu politycznego" - podkreślił szef rządu.

Jak dodał, w przeciwieństwie do niektórych komentatorów nie jest w stanie "udawać, że poważnie traktuje Antoniego Macierewicza i jego zespół".

W zeszłym tygodniu prokuratura wojskowa ujawniła trzy protokoły z przesłuchań ekspertów zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej. Członkowie i eksperci zespołu nazwali to "nagonką na świat polskiej nauki". Zdaniem Macierewicza chciano doprowadzić, przez dezawuację ekspertów zespołu parlamentarnego, do tego, żeby nie doszło do ich debaty z członkami działającego przy KPRM zespołu kierowanego przez Laska.

Maciej Lasek przypomniał, że jego zespół jest gotowy do udziału w konferencji naukowej, w której każdy, kto ma udokumentowany dorobek w zakresie, w którym się będzie wypowiadał, będzie mógł wziąć udział, gdzie referaty będą podlegały co najmniej wstępnej ocenie przez niezależny komitet naukowy.

bEEeGzuR

Z kolei Macierewicz przypominał, że zespół parlamentarny półtora roku temu zaproponował debatę z ekspertami rządowymi, ale "Lasek zawsze jej unikał i przed nią uciekał".(PAP)

hgt/ eaw/ mow/

bEEeGzvm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)