Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
premier
30.06.2007 15:29

Premier otworzył internetowy portal informacyjny dla samorządowców

Premier Jarosław Kaczyński otworzył internetowy portal informacyjny dla samorządowców i tym samym zakończył sobotnią samorządową konwencję Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Premier Jarosław Kaczyński otworzył internetowy portal informacyjny dla samorządowców i tym samym zakończył sobotnią samorządową konwencję Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu.

Przygotowany przez PiS serwis "Informacja samorządowa" zawiera wiadomości o samorządowcach PiS, informacje i m.in. akty prawne dotyczące samorządu.

Wcześniej przewodniczący sejmowej komisji samorządu i polityki regionalnej Dawid Jackiewicz odpierał zarzuty opozycji, że PiS to formacja antysamorządowa. "Prawo i Sprawiedliwość nie jest partią antysamorządową. PiS widzi i docenia ogromną rolę samorządu terytorialnego w budowaniu nowej, silnej i skutecznej Polski" - mówił. Jego zdaniem sobotnia konwencja, na którą przyjechali samorządowcy z całego kraju, świadczy o tym, że "PiS pilnuje i dba o to, żeby samorząd był obecny w pracy partii".

Jackiewicz zaznaczył jednocześnie, że PiS jest "zdecydowanie przeciwko wszelkim patologiom w życiu publicznym, a te również dotykają samorządu terytorialnego". "Trzeba sobie o tym odważnie i bardzo wyraźnie powiedzieć, nie widzę powodu, aby reformując administrację państwową przymykać oczy na nieprawidłowości a administracji samorządowej" - podkreślił.

Jackiewicz zaapelował też do samorządowców PiS o zwracanie się parlamentarzystów z sugestiami dotyczącymi nowelizowania i tworzenia dobrego prawa samorządowego.

Z kolei prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak zaapelował o wsparcie rozwoju jego miasta. "Temu miastu należy się pomoc, należy się kolejny oddech" - mówił. Zachęcał również do inwestowania w Radomiu.(PAP)

ann/ agn/ kop/ wkr/

Tagi: premier, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz