Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier: planowałem orędzie w sprawie wyborów, ale ustąpiłem prezydentowi

0
Podziel się

Premier Donald Tusk powiedział, że planował
wystąpienie telewizyjne, w którym chciał zaapelować o udział w
wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale - po informacji, że
podobne orędzie planuje prezydent - ustąpił.

bEgEOadh

Premier Donald Tusk powiedział, że planował wystąpienie telewizyjne, w którym chciał zaapelować o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale - po informacji, że podobne orędzie planuje prezydent - ustąpił.

"Planowałem wystąpienie telewizyjne na rzecz większej frekwencji (...) Ale dowiedziałem się kilkadziesiąt godzin później, że prezydent też chce takie orędzie wygłosić i uznałem, że byłoby cokolwiek śmieszne, gdyby tego samego dnia prezydent i premier wygłaszali podobne wystąpienia, dlatego ustąpiłem" - powiedział Tusk we wtorek w programie "Kropka na i" w TVN24.

Pytany, czy jest zdziwiony aktywnością prezydenta w kampanii do europarlamentu, Tusk powiedział: "Nie, prezydent Kaczyński wytyczył pewien model działania, a raczej udoskonalił to, co zaczął prezydent Kwaśniewski, to znaczy taki model prezydentury w dużej mierze politycznej czy partyjnej".

bEgEOadj

Jak dodał, prezydent "ani przez chwilę nie ukrywa, że wspiera konkretną opcję polityczną". Premier zapewnił jednocześnie, że nie robi - jak to określił - "afery" z aktywności prezydenta w kampanii politycznej.

Tusk zapewnił też, że sobotę i niedzielę - gdy będzie obowiązywała cisza wyborcza - nie będzie obecny w mediach.(PAP)

mrr/ bk/

bEgEOadK
wybory
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)