Notowania

sejm
06.10.2010 08:59

Premier rozpoczął urzędowanie w Sejmie

# doch. informacje o konferencji premiera i o tym, że Sejm zajmie się projektem ws. dopalaczy w środę #

Podziel się
Dodaj komentarz

# doch. informacje o konferencji premiera i o tym, że Sejm zajmie się projektem ws. dopalaczy w środę #

06.10. Warszawa (PAP) - W środę po godz. 8 premier Donald Tusk przyjechał do Sejmu. Do końca roku w dni posiedzeń izby szef rządu będzie urzędował w swoim sejmowym gabinecie.

Po przyjeździe do Sejmu premier udał się do gabinetu marszałka Grzegorza Schetyny na posiedzenie Konwentu Seniorów.

Następnie w drodze do swojego sejmowego gabinetu Tusk odwiedził gabinet szefa klubu PO Tomasza Tomczykiewicza. Obecności premiera w Sejmie towarzyszyło duże zainteresowanie dziennikarzy. "Dlaczego nie interesujecie się mną na codzień w innych okolicznościach" - żartował szef rządu.

Rzecznik rządu Paweł Graś poinformował dziennikarzy, że po południu odbędzie się konferencja prasowa premiera.

Tusk powiedział wcześniej dziennikarzom, że chce uzgodnić z marszałkiem Sejmu, kiedy rozpatrzony będzie projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który zaostrza przepisy dotyczące tzw. dopalaczy. Według biura prasowego Sejmu posłowie zajmą się tym projektem jeszcze w środę przed południem.

Przyjęty we wtorek przez rząd projekt zakłada, że na terenie Polski nie będzie można produkować i wprowadzać do obrotu produktów, które mogą być używane jak środki odurzające lub substancje psychotropowe. Inspektorzy sanitarni będą mogli wycofywać z handlu dopalacze.

O tym projekcie we wtorek rozmawiali prezydent Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk, marszałkowie Sejmu - Grzegorz Schetyna i Senatu - Bogdan Borusewicz. Z oświadczenia prezydenta po tym spotkaniu wynika, że wszyscy zgodzili się co do konieczności szybkiej zmiany przepisów w sprawie dopalaczy.

Obecność szefa rządu w Sejmie w dni posiedzeń ma związek m.in. z jesienną ofensywą legislacyjną Platformy Obywatelskiej. "Codziennie będę w Sejmie, będziecie mogli monitorować moje działania na rzecz pracy nad tym pakietem ustaw, bo to jest dla mnie naprawdę śmiertelnie poważne zadanie i do Gwiazdki zdążymy z większością projektów" - mówił premier dziennikarzom przed kilkoma dniami. (PAP)

ajg/ eaw/ par/ mag/

Tagi: sejm, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz