Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier Singapuru z wizytą w Gdańsku

0
Podziel się:

Przebywający z wizytą w Polsce premier Singapuru Lee Hsien Loong odwiedził w
piątek Gdańsk. Azjatycki polityk spotkał się z prezydentem miasta, z którym odbył m.in. krótki
spacer ul. Długą. Odwiedzi też Westerplatte oraz terminali kontenerowych DCT Gdańsk.

bEsuEDhN

Przebywający z wizytą w Polsce premier Singapuru Lee Hsien Loong odwiedził w piątek Gdańsk. Azjatycki polityk spotkał się z prezydentem miasta, z którym odbył m.in. krótki spacer ul. Długą. Odwiedzi też Westerplatte oraz terminali kontenerowych DCT Gdańsk.

Premier Lee Hsien Loong spotkał się z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem w piątek rano w Ratuszu Głównego Miasta.

Jak powiedział PAP zastępca dyrektora kancelarii prezydenta Gdańska Maciej Buczkowski, w trakcie spotkania Adamowicz przedstawił gościowi ogólną sytuację gospodarczą miasta, w tym informacje dotyczące kwestii związanych z gospodarką morską. Prezydent przypomniał też pokrótce historię Gdańska, zwłaszcza rolę, jaką odegrało on w przemianach, które zachodziły w Polsce przed niemal 25 laty.

bEsuEDhP

W spotkaniu premierowi Singapuru towarzyszyli m.in. minister handlu i przemysłu Lim Hng Kiang, zastępca ministra spraw zagranicznych Grace Fu, ambasador Singapuru na Polskę Kwee Liong Keng, ambasador RP w Singapurze Waldemar Dubaniowski i grupa singapurskich przedsiębiorców. Po półgodzinnej rozmowie w Ratuszu goście i gospodarze wzięli udział w krótkim spacerze ul. Długą.

Z historycznego centrum miasta azjatycka delegacja udała się na Westerplatte, gdzie złoży wieńce pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża. Następnie goście z Singapuru odwiedzą jeden z największych na Bałtyku terminali kontenerowych - DCT Gdańsk.

W biurze prasowym DCT poinformowano PAP, że zaplanowana na około godzinę wizyta odbędzie się na prośbę strony singapurskiej, której przedstawiciele chcieli zobaczyć, jak funkcjonuje polski terminal.

Pobyt w Gdańsku kończy pierwszą od 12 lat wizytę premiera Singapuru w Polsce. Lee Hsien Loong przebywa w naszym kraju od środowego wieczora, kiedy to wziął udział w odbywającym się w Warszawie forum biznesowym Polska-Singapur. Azjatycki polityk zachęcał na nim polski biznes do lokowania inwestycji w jego kraju, a także do "ekspansji" Azji.

bEsuEDhV

W czwartek Lee Hsien Loong spotkał się w stolicy z prezydentem Bronisławem Komorowskim i premierem Donaldem Tuskiem. Głównymi tematami rozmów z polskim premierem była współpraca w zakresie nowoczesnych technologii oraz eksportu żywności. Podczas spotkania szefów obu rządów podpisano także porozumienie o współpracy naukowej pomiędzy Narodowym Centrum Badań i Rozwoju a singapurską Agencją ds. Nauki, Technologii i Badań (A*STAR). (PAP)

aks/ mki/

bEsuEDiq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)