Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier Ukrainy: za 3 lata możemy całkowicie zrezygnować z rosyjskiego gazu

0
Podziel się:

Premier Ukrainy Mykoła Azarow oznajmił, że z powodu wysokiej ceny
rosyjskiego gazu Ukraina jest zmuszona zrezygnować z jego zakupu - podał dziennik
"Kommiersant-Ukraina".

bEDySiJN

Premier Ukrainy Mykoła Azarow oznajmił, że z powodu wysokiej ceny rosyjskiego gazu Ukraina jest zmuszona zrezygnować z jego zakupu - podał dziennik "Kommiersant-Ukraina".

"Kommiersant-Ukraina" powołując się na wypowiedź ukraińskiego premiera zaznacza, że w wyniku dotychczasowej dywersyfikacji dostaw gazu Ukraina prawie dwukrotnie zmniejszyła zakup rosyjskiego paliwa. Jednocześnie Kijów nie dogadał się z Rosją w sprawie korekty polityki cenowej.

W tej sytuacji ukraińskie władze mogą całkowicie zrezygnować z dostaw rosyjskiego gazu. Ukraina nie ukrywa, że pracuje nad dywersyfikacją dostaw paliwa, co doprowadzi do rezygnacji ze współpracy z Rosjanami. Według szacunków ukraińskiego premiera, w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat kraj będzie mógł całkowicie uniezależnić się od dostaw gazu z Rosji.

bEDySiJP

Według danych ministerstwa finansów Ukrainy, w okresie styczeń-sierpień 2013 r. import gazu kosztował 6,5 mld dol., ponad 13 proc. wartości całego importu kraju. Głównym dostawcą gazu pozostaje Rosja, ale w tym roku Ukraina planuje zmniejszyć import o 29 proc., czyli 6,1 mld m sześć. do 15,3 mld m sześc.(PAP)

iri/ wkr/ drag/

bEDySiKq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)