Notowania

ofensywa legislacyjna
24.11.2010 15:01

Premier znów obiecuje ofensywę legislacyjną

Tusk: Mamy blisko 20 projektów ustaw. W tym 9 ustaw zdrowotnych, 4 deregulacyjne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Premier Donald Tusk zapowiedział, że końcówka roku będzie intensywna pod względem legislacyjnym. Mamy blisko 20 projektów ustaw z pakietu ofensywy legislacyjnej - podkreślił. O projektach szef rządu rozmawiał w środę z marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną.

_ - Rozmawiałem dłużej z marszałkiem Schetyną i wszystko na to wskazuje, że końcówka roku będzie nadzwyczaj intensywna _ - powiedział premier.

Jak zauważył, jest blisko 20 projektów ustaw zgłoszonych w ramach ofensywy legislacyjnej. _ 9 ustaw zdrowotnych, 4 ustawy deregulacyjne, ustawy powodziowe _ - wyliczał Tusk. _ Naprawdę będzie dużo roboty _ - dodał.

W Sejmie trwają prace nad pakietem ustaw zdrowotnych. Jeden z kluczowych projektów rządowego pakietu - o działalności leczniczej - dotyczy funkcjonowania szpitali, nie zakłada obowiązkowego przekształcania lecznic w spółki (pierwszy pakiet ustaw zdrowotnych PO z 2008 r. zakładał, że miały być one przekształcone obligatoryjnie).

[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t86740.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poslowie;po;wakacjach;ruszy;ofensywa;legislacyjna;po,43,0,679467.html) Posłowie po wakacjach, ruszy ofensywa legislacyjna PO?
Zgodnie z nowymi przepisami samorządy, które nie przekształcą szpitali, będą musiały pokryć ich zadłużenie w ciągu trzech miesięcy od upływu terminu zatwierdzenia sprawozdania finansowego. W przypadku niewywiązania się z tego obowiązku samorządy w ciągu 12 miesięcy będą zmuszone do zmiany formy organizacyjno-prawnej szpitala (przekształcenie szpitala w spółkę kapitałową, jednostkę budżetową, samorządowy zakład budżetowy albo instytucję gospodarki budżetowej).

We wtorek rząd przyjął projekt ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców, tzw. ustawę deregulacyjną. Zakłada on ograniczenie liczby wymaganych zezwoleń. W miejsce ponad 220 różnych zaświadczeń, odpisów oraz wypisów, przedsiębiorca i obywatel będzie mógł składać stosowne oświadczenia. Celem projektu jest pobudzenie rozwoju gospodarczego bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Tusk dopytywany był także o swoją obecność w Sejmie podczas posiedzeń plenarnych. _ - Jestem na sali sejmowej częściej niż opozycja. Nawet wtedy, gdy byłem wzywany przez opozycję do wyjaśnień, to byłem na sali, wyjaśniałem, a w ławach opozycji była kompletna pustka _ - zauważył szef rządu. _ Jestem dziś, będę jutro _ - zapewnił.

Jak dodał, nie chodzi o to, by _ chodzić po pustych salach sejmowych i pokazywać, że się jest _. _ - Kiedy są posłowie i kiedy jest robota, w części, w której czuję się współodpowiedzialny, będę _ - oświadczył premier.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t85957.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/boni;rzad;przyjmie;ustawy;zdrowotne;za;tydzien,76,0,688204.html) Boni: Rząd przyjmie ustawy zdrowotne za tydzień Pakiet zostanie zaprezentowany na następnym posiedzeniu Sejmu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t116754.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/bedzie;mniej;biurokracji;wystarcza;oswiadczenia,96,0,715872.html) Będzie mniej biurokracji. Wystarczą oświadczenia Rząd zaakceptował ustawę o ograniczaniu barier administracyjnych.
Tagi: ofensywa legislacyjna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz