Notowania

włochy
09.02.2012 10:40

Prezenty dla urzędników. Premier Włoch nakazuje "umiar"

Premier Włoch Mario Monti wydał rozporządzenie, w którym zabronił ministrom i pracownikom administracji państwowej przyjmowania prezentów o wartości przekraczającej 150 euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Włoch Mario Monti wydał rozporządzenie, w którym zabronił ministrom i pracownikom administracji państwowej przyjmowania prezentów o wartości przekraczającej 150 euro. Droższe podarki mają być przekazywane do ministerstwa skarbu.

Włoska prasa podkreśla, że decyzja ta została zawarta w dyrektywie Montiego do ministrów, personelu Kancelarii Premiera i administracji publicznej. Jej głównym hasłem jest słowo _ umiar _ - dodają gazety.

Szef rządu zaapelował o oszczędności, o cięcie wszystkich możliwych wydatków, głównie reprezentacyjnych, a także na doradztwo. Ponadto polecił rezygnację z organizowania konferencji, uroczystości, hucznych inauguracji i wszelkich imprez, pochłaniających publiczne pieniądze.

W kwestii prezentów Monti postanowił wprowadzić europejskie standardy - zauważa _ La Repubblica _. W wydanej dyrektywie mowa jest o _ skrupulatnym przestrzeganiu _ kodeksu etycznego w administracji. Powołał się przy tym na zasady, obowiązujące w ministerstwie finansów i wskazał je jako wzór dla wszystkich pracowników administracji, w tym również dla ministrów swego gabinetu. Otrzymane prezenty powyżej 150 euro należy zwrócić ofiarodawcom albo przekazać ministerstwu skarbu.

Czytaj więcej o reformach we Włoszech Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz